''Biz sizi koruruz'' kartvizitiyle AVM'yi haraca bağlamışlar
Bakan'dan ''TEOG'' açıklaması: Bir ay içinde...
İkinci el satışlarda devrim gibi düzenleme !

Adil Gür son anket sonuçlarını açıkladı

Ünlü anketçi Adil Gür 'başkanlık' sisteminin konuşulduğu şu günlerde yaptığı son anket sonuçlarını açıkladı.

Adil Gür son anket sonuçlarını açıkladı
A+ A-

Ünlü anketçi Adil Gür 'başkanlık' sisteminin konuşulduğu şu günlerde yaptığı son anket sonuçlarını açıkladı. İşte Adil Gür'ün açıkladığı son anket...

A Haber ekranlarında yayınlanan Söz Teması programında Adil Gür Yeni Anayasa için son kamuoyu anketlerini açıkladı. Adil Gür Yeni Anayasa çalışmaları, Başkanlık Sistemi gibi konularda halkın ne düşündüğüne dair yaptıkları araştırma sonuçlarını paylaştı. Partili seçmenin yeni anayasa hakkında düşünceleri, insanların başkanlık sistemi ve parlamenter sistem için düşünceleri, Türkiye'deki sistemin değişmesini isteyenlerin oranlarına dair çarpıcı veriler canlı yayında paylaşıldı.

"BUGÜN SEÇİM OLSA KİME OY VERİRDİNİZ" SORUSUNA REKOR YANIT

Gür, "Bugün seçim olsa kime oy verirdiniz" sorusuna Temmuz sonunda "Yüzde 58 AK Parti"denildiğini ancak sonra yüzde 55 oranında sabitlendiğini söyledi.

EN BEĞENİLEN LİDER: ERDOĞAN

"En beğendiğiniz siyasi lider kim" sorusuna "Yüzde 55 Recep Tayyip Erdoğan" yanıtı verilen ankette, "Diğer" yanıtını verenlerin oranı yüzde 44'de kaldı.

BAŞKANLIK MI CUMHURBAŞKANLIĞI MI?

Adil Gür, " Ben bir yıldır Cumhurbaşkanlığı tabirinin halka daha yakın geldiğini söylüyorum çünkü başkanlık dediğinizde Fransa, ABD gibi Türkiye'nin çok da fazla haz etmediği yerlere gidiyor"

BAŞKANLIĞA "YÜZDE 45" EVET

Ankette "Başkanlık sistemini destekliyor musunuz" sorusuna ise yüzde 45 oranında "Evet" yanıtı verildi.

ERDOĞAN DA "CUMHURBAŞKANLIĞI İSMİ SIKINTI DEĞİL" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifi taslağına ilişkin, "Yapılan bu çalışmanın 'başkanlık' veya 'cumhurbaşkanlığı' olması hususunda şahsen benim açımdan herhangi bir sıkıntı söz konusu değil" dedi. Anayasa metnini görmeden detaylı değerlendirme yapmamasının daha doğru olacağını ifade eden Erdoğan, partili cumhurbaşkanı konusunda "Benim kanaatim; bir cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğinin kesilmesi bir defa ülkedeki siyasi etkinliğin, aktif yapının zafiyet bulmasını getirir" demişti.