Ahmet Hakan'dan Bülent Arınç'a ''FETÖ'' göndermeli yanıt

Ahmet Hakan'dan Bülent Arınç'a ''FETÖ'' göndermeli yanıt

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan ile AK Partili Bülent arınç arasındaki polemikte, Ahmet Hakan, kendisini "ilk ve son kez uyarıyorum" diyen Arınç'a "FETÖ" göndermeli bir yanıt verdi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ile eski TBMM Başkanı Bülent Arınç arasındaki polemik, sertleşen bir üslupla sürüyor.

Hakan'ın köşe yazısında, "Onun durumu hepsinden daha trajik. Trajik çünkü ruhu AK Parti’den çoktan koptuğu halde bedenini koparmaya bile cüret edemiyor. Fakat buna rağmen afra tafrası hiç eksik olmuyor. Tek derdi ciddiye alınmak" dediği Arınç'tan "Patronlarının himmeti ile geldiğin son noktada basın hayatımızın en köklü gazetelerinden birini tam bir magazin ve bulvar gazetesi haline getirdin. Seninle yaşamak zorunda olduğu için acısı her fotoğrafında yüzünden ookunan kedin Sekter'e dahi acıyorum" yanıtı gelmişti.

Ahmet Hakan, Arınç'ın bu açıklamasına, kedisi Sekter'in ağzından 'Kurtar beni Bülent Abi' başlıklı yazısıyla yanıt verdi. Arınç'ın 'FETÖ' davasından yargılanan damadına da atıfta bulunulan yazının bir bölümü şöyle:

"Madem şu koca memlekette çektiğim acıyı fark eden ilk ve tek kişi sen oldun, o halde gel de kurtar beni bu adamın elinden Bülent Abi... Gerekirse cübbeni giy, müdafaa et beni. Hiç merak etme: Karşılığını fazlasıyla öderim sana Bülent Abi... Yedi senedir ben bu adamla yaşıyorum abi. Sana istemediğin kadar çok mahrem bilgi veririm. Sen ister o mahrem bilgileri, kaset faresi dostlarına verirsin. İster önümüzdeki polemiklerde kullanırsın. Artık orası senin bileceğin iş. Gel, kaçır beni Bülent Abi...

 

Gel, sahip çık şu Sekter mazlumuna... Damadını kurtardığın gibi kurtar beni. Ya da gel, özgül ağırlıklarımızı birleştirelim Bülent Abi. 'Başkaldırıyoruz, varın bizim farkımıza' diye Ahmet Kaya şarkıları söyleyelim beraber. Kedilerden bile oy alacak bir parti kuralım. Üçüncü ittifakı oluşturalım. Tom ve Jerry olalım. Devirelim şu Ahmet Hakan saltanatını. Hadi Bülent Abi... Cesaret, cesaret, azıcık daha cesaret. Korkma, ben varım Bülent Abi."

 

Ahmet Hakan'ın yazısının tamamı için...