Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

Ak Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu

Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Kilis’e, DEAŞ terör örgütüne ait roket mermileri düştü. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından angajman kuralları çerçevesinde karşılık verildi ve DEAŞ terör örgütüne ait mevziler vuruldu"- "Ülkemizi, vatandaşımızı

Ak Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu
A+ A-

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü DAEŞ'e ait roketlerin Kilis'e düşmesinin ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından angajman kuralları çerçevesinde karşılık verildiğini ve terör örgütüne ait mevzilerin vurulduğunu belirterek, "Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele etmeye devam edecek ve inşallah uzak olmayan zamanda şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz." dedi.

Başbakan Davutoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da düzenlenen AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

"Gençlik ve Belediye" konulu 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'na başarı dileğinde bulunan Davutoğlu, sempozyuma katılan ve katkı verenlere teşekkür etti.

Sempozyum kapsamında belediyeler arasında yapılan "gençlik" temalı yarışma için milletvekili, akademisyen ve yerel yönetim uzmanlarından oluşan 17 kişilik jüri heyetinin, yaklaşık 1,5 aydır belediyelerden gelen projeleri titizlikle incelediğini ve ödül alan eserleri belirlediğini anlatan Davutoğlu, yarışmaya sunulan projelerin şehircilik adına umut verici olduğunu ifade etti.

Terör örgütü DAEŞ’in Kilis’e yönelik saldırısını değerlendiren Davutoğlu, şunları söyledi:

"İki gündür ensar şehir olmasıyla gurur duyduğumuz, mültecilere kucak açmasıyla iftihar ettiğimiz Kilis’e, DEAŞ terör örgütüne ait roket mermileri düştü. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından angajman kuralları çerçevesinde karşılık verildi ve DEAŞ terör örgütüne ait mevziler vuruldu. Yaralılarımıza acil şifalar dilerken, Kilis’teki kardeşlerimize, Kilis halkına geçmiş olsun, diyorum. Milletimiz ve Kilis’teki vatandaşlarımız emin olsun, ülkemizin savunması ve milletimizin emniyeti ve huzuru için her türlü önlem ve tedbiri alıyoruz. Vatandaşlarımızın zararını telafi edecek, hiçbir vatandaşımızın mağduriyetine izin vermeyeceğiz."

- "Saldırıya cüret edenler, hesabını en ağır şekilde ödeyecekler"

Daha önce de Akçakale’ye benzer saldırıların, top atışlarının olduğunu anımsatan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Maalesef sınırlarımızın yanı başında çok şiddetli çatışmalar yaşanmaya devam ediyor. Dün Kilis Valisi, Belediye Başkanımız, Milli Savunma Bakanımız ve Genelkurmay Başkanımız ile konuştum. Gerekli tedbirler hususunda istişarede bulunduk. Bugün incelemelerde bulunmak üzere Milli Savunma Bakanımız, Genelkurmay Başkanımız ve MİT Müsteşarımız Kilis’teler. Vatandaşlarımızı bu ateş çemberinden korumak için kararlı bir mücadele içindeyiz. Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele etmeye devam edecek ve inşallah uzak olmayan zamanda şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. Bu saldırıya cüret edenlerin, bunun hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden en ufak şüpheniz olmasın."

(Sürecek)