AK Parti İstanbul için bu 300 kişiyi hazırlıyor

AK Parti yönetimi 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için kapsamında 300 avukata 31 Mart örnekleri üzerinden sandık eğitimi verdi.

AK Parti İstanbul için bu 300 kişiyi hazırlıyor
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre; eğitimden geçirilen 300 hukukçu da bu hafta İstanbul'un ilçelerinde görev alan AK Parti’li sandık müşahitlerini eğitime tabi tutacak.

Eğitimlerde AK Parti’nin 31 Mart iddiaları sunumlar, filmler ve örneklerle anlatılacak. Sayım döküm cetvelleri ve sandık tutanaklarının doğru hazırlanması eğitimin önemli başlıklarından biri olacağı belirtildi.

Özellikle geçersiz sayılan oylarla ilgili hem hukukçular hem de sandık görevlileri uyarılacak.

AK Parti kurmayları, geçersiz oylarla ilgili "Oy sayımlarında en çok karşılaştığımız şeylerden biri vatandaşlarımızın mührünü, tercih için ayrılan yuvarlak bölüm yerine, parti amblemi olan ampule bastıklarını gördük. Hatta bu şekilde 6 bin 189 geçersiz oy var" şeklinde değerlendirmelerde bulundu Eğitimlerde özellikle bu konuya dikkat edilmesi istenecek.

AK Parti sandık kurullarında görev yapacak ve sandıklara müşahit olarak görev alacak üyelerde tecrübe arandığı öne sürüldü.

 

Türkiye Gazetesi

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News