AK Parti önünde ''istifa'' sloganları

AK Parti'nin İstanbul Binali Yıldırım'ın AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan ayrıldığı esnada İstanbul İl Başkanı için atılan "istifa" sloganlarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müdahale etti.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim sonuçlarını izlemek için geldiği AK Parti İl Başkanlığından ayrıldı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçim sonuçlarının açıklanmasına ilişkin yasağı kaldırmasının ardından kameraların karşısına geçen Yıldırım, daha sonra bir süre daha İl Başkanlığında kaldı.

Durum değerlendirmesi yapan Yıldırım, AK Parti İl Başkanlığının önünde bekleyen bir grubun, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak için attığı "istifa" sloganları eşliğinde binadan ayrıldı. Bu sırada "istifa" sloganlarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müdaha etti.

Yıldırım'ın ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da AK Parti İl Başkanlığından ayrıldı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News