AK Parti Sözcü Çelik'ten Yunanistan'a ''Ayasofya'' cevabı

AK Parti Sözcü Çelik, Ayasofya konusunda, en son Yunanistan söz sahibi olmalıdır diyerek, ''Başkentinde cami olmayan tek AB ülkesi Yunanistan'dır'' ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcü Çelik'ten Yunanistan'a ''Ayasofya'' cevabı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor.

Sözcü Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar, 

'''Ermenistan ayağını denk alsın. Türkiye Azerbaycan'ın her zaman yanındadır.  Srebrenitsa katliamından 25 yıl geçti hala ciddi bir yargılanma yapılmadı.

Mülteci kardeşlerimizi topraklarımıza almasaydık onların da başına aynısı gelecekti. Eğer Suriye'den kaçanların hepsi Avrupa'ya geçseydi Avrupa'da demokrasi kalmazdı, aşırı sağ iktidara gelirdi.

Türkiye düşmanlığı, İslam düşmanlığı, Erdoğan düşmanlığı hattından ilerleyenlerin, yarın bir gün Avrupa'nın gerçek demokratlarını hedef alacağı konusunda kuşku yoktur.

Fransa Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanımızın meşru Serrac hükümetine verdiği desteği hedef alarak toplu mezarların üstünü örtemez.

ALIŞVERİŞ SİTESİ ÜZERİNDEN ÇOCUK PAZARLANDIĞI İDDİASI

İşin bize yansıyan bir boyutu söz konusuysa güvenlik birimlerimiz, adliyemiz inceleyecektir. Bu gündemi ilgililere bildirdik.

AYASOFYA

Ayasofya, cami ve evrensel dünyanın kültürel mirasının ihtişamını taşıyan büyük bir mekan olarak görkemini göstermeye devam edecek. Başkentinde cami olmayan tek AB ülkesi Yunanistan'dır. Osmanlı camilerine ve Osmanlı eserlerine karşı saygısızlık yapmakta birinci olan bir ülkedir. Hiç konuşmaması gereken bir ülke varsa o da Yunanistan'dır. Ayasofya'nın bütün özellikleri korunacaktır. Bundan sonrasında daha iyi muhafaza edilecektir

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News