Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Ak Parti Tbmm Grup Toplantısı

Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)-"Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliği teklifinin imzaları tamamlandı. Biraz önce son imzayı bizzat ben attım. İnşallah bugün, yarın teklif Mecliste olacak. Kim dokunulmazlıkların kalkmasından korkuyormuş ki

Ak Parti Tbmm Grup Toplantısı
A+ A-

TBMM (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliği teklifinin imzalarının tamamlandığını, son imzayı da bizzat kendisinin attığını belirterek, "İnşallah bugün, yarın teklif Mecliste olacak. Kim dokunulmazlıkların kalkmasından korkuyormuş kim korkmuyormuş ortaya çıkacak." diye konuştu.

Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, üç ayların bütün İslam alemine barış ve huzur getirmesini temenni etti. Dün ve bugün, destanlar yazan ensar şehir Kilis'e DAEŞ terör örgütüne ait roket mermilerinin düştüğünü ve 21 vatandaşın yaralandığını belirten Davutoğlu, yetkililerden konuyla ilgili bilgi aldığını; Türk Silahlı Kuvvetlerinin angajman kuralları çerçevesinde anında karşılık verdiğini ve DAEŞ terör örgütüne ait mevzileri vurduğunu bildirdi.

Yaralılara acil şifalar dileyen Davutoğlu, "Kahraman, ensar Kilis halkına geçmiş olsun diyorum, Ankara'dan selamlarımızı iletiyorum. Milletimiz ve Kilis'teki vatandaşlarımızın emin olsun, ülkemizin savunması ve milletimizin emniyet ve huzuru için her türlü tedbiri alıyoruz, gerektiğinde her türlü adımı atmaya da kararlıyız." dedi.

Gönül geniş Kilis'in, halkıyla, belediyesiyle, devlet kurumlarıyla tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini belirten Davutoğlu, "Böyle kritik günlerde bu destansı mücadeleyi veren Kilis halkını provokatif amaçlarla tahrik etmeye çalışanların da milli birlik ve beraberlik içinde davranmaları gerekir. İnşallah bu zor günler yakında bitecek, geriye Kilis halkının destansı fedakarlığı kalacak." diye konuştu.


-"Bunlar vahşi birer katil"


Türkiye'nin, bir yandan DAEŞ terör örgütünün saldırısına uğrarken eş zamanlı olarak PKK terör örgütünün kalleş saldırılarına da hedef olmaya devam ettiğini dile getiren Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün Şanlıurfa'da gençlerimizle geleceğimizi konuşurken, terör örgütü gencecik askerlerimize kıymak için Hani'de karakola saldırdı. Bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda 2 kahraman askerimiz şehit olurken, asker ve sivillerden 52 vatandaşımız da yaralandı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Bu caniler, yakıt tankerine bomba koyuyor ve sonra ilçe jandarma komutanlığının önünde patlatıyorlar. Kalleşçe, alçakça, korkakça bir eylem. Hani birilerinin 'yerlere çöp atmıyorlar' dedikleri teröristler var ya hani 7 Haziran öncesi saz çaldırıp, türkü söylettikleri çocuk katilleri var ya, işte bu teröristler köşeye sıkıştıkça daha da alçaklaşıyorlar ve haince tuzaklar kurmaya kalkıyorlar. Kahraman askerlerimizin karşısında hiçbir mevcudiyet gösteremeyenlerin bu şekilde kalleşçe tuzakların arkasına saklanmaları dahi ne kadar zayıf, zaaf içinde olduklarını ortaya koyuyor. Başta bölgede yaşayan sivil vatandaşlarımız olmak üzere herkes şunu bir kez daha gördü: Bunlar vahşi birer katil. Hak ettikleri neyse onu yaşayacaklar, hak ettiklerini onlara yaşatacağız. Bu katillerin, teröristlerin hepsi ama hepsi şehirlerimizden ve dağlarımızdan mutlak anlamda temizlenecek.

Ayrıca milletimizin vicdanında derin bir yara olan teröre ve teröristlere destek veren sözde milletvekillerinin dokunulmazlıklarıyla ilgili geçen hafta Anayasa değişiklik teklifini imzaya açmıştık. İmzalar tamamlandı. Biraz önce de son imzayı bizzat ben attım. İnşallah bugün, yarın milletvekillerimizin teklifi Mecliste olacak ve her şey ayan beyan ortaya çıkacak. Kim dokunulmazlıkların kalkmasından korkuyormuş kim korkmuyormuş ortaya çıkacak. Kim teröristleri destekleyen milletvekillerini bu Mecliste barındırıyormuş kim barındırmıyormuş ortaya çıkacak. Her şey milletimiz tarafında görülecek. Çok hızlı bir şekilde konuyu görüşeceğiz. Muhalefete çağrım tek seferde ve tek oturumda çok hızlı bir şekilde yargı yolunu açan, yargıya izin veren bu teklife destek olmalarıdır. Biz de milletimiz de bu süreçte takınacakları tutumu yakından izleyeceğiz ve tarihe herkes bu anayasa değişikliğinde takındıkları tutumla geçecek. Kimse ilerde bugün pişman olacağı adımı atmasın. Eğer korktukları, çekindikleri bir şey yoksa işte meydan, işte Genel Kurul. Aylarca, yıllarca 'AK Parti dokunulmazlıkların kaldırılmasından çekiniyor' diyerek propaganda yaptıktan sonra şimdi bakalım nasıl oy kullanacaklar? Ayrıca diğer bir muhalefet partisi 'teröristleri destekleyenleri Meclisten çıkaralım' çağrısında bulunurken, bakalım şimdi nasıl oy kullanacak? Hepsini göreceğiz. Milletimiz de görecek ama bilsinler ki AK Parti'nin alnı da ak vicdanı da ak geleceği de ak olacak. Hesap vermekten korkanlar bu Meliste bakalım bu teklifimize nasıl cevap verecekler?"

(Sürecek)