AK Parti'den istifa etti: ''CHP adayının kazanması için...''

AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nihat Sönmez, partisinden ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

AK Parti'den istifa etti: ''CHP adayının kazanması için...''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nihat Sönmez, partisinden ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Sözcü'nün haberine göre; konu hakkında açıklama yapan Sönmez, Erdemli ilçesindeki MHP adayını kastederek "5 katı fazla oy aldığımız bir başka partinin adayını desteklememizin bizlerden istenmesini de kabul edemiyorum. İlçede CHP adayının kazanması için elimden geleni yapacağım" dedi.

AK Partili, Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde Cumhur İttifakı kapsamında MHP’nin adayı Tuncay Kılıç’ı destekleme kararı almıştı. Karara tepki gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi ve Edremit Belediye Meclisi Üyesi AK Partili’li Nihat Sönmez, görevlerinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

CHP’NİN ADAYINI DESTEKLEYECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Nihat Sönmez, CHP’nin Edremit adayı Selman Hasan Arslan’ı destekleyeceğini duyurdu.

“ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Sönmez yazılı olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Bugüne kadar büyük bir onurla yapmış olduğum AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği ile AK Partili Edremit Belediye Meclisi üyeliğinden ve yine mensubu olduğum Edremit AK Partili üyeliğinden istifa ediyorum. Onca değerli mensubu bulunan AK Partili'nin Edremit'te belediye başkan adayı gösterememesini hazmedemiyorum. Ve açıklıkla söyleyebilirim ki bir çok AK Partili’li kardeşimin de bunu içine sindiremediğini üzülerek görüyorum. Bunun da ötesinde yaklaşık 5 katı fazla oy aldığımız bir başka partinin adayını desteklememizin bizlerden istenmesini de kabul edemiyorum.

Bu duygularla partime faydalı olamayacağımı da görüyorum. Ancak 31 Mart günü Edremitimizi gelecek 5 sene yönetecek yeni bir belediye başkanı seçecek olmamız karşısında, bugüne kadar olduğu gibi Edremit için yine bir şeyler yapmak istiyorum.

Bunun için mevcut adaylar içinde Edremit için en uygun aday olduğunu düşündüğüm ve 2009-2014 yılları arasında Zeytinli Belediyesi’nde birlikte çalıştığım CHP Edremit belediye başkan adayı Selman Hasan Arslan‘ın 31 Mart günü başarılı olması için elimden geleni yapacağımı buradan ifade ediyorum.”

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News