AK Parti'den MHP'li isimlere transfer teklifi!

AK Parti'de yeniden görevlendirmelerin yapıldığı illerde yönetim kurulu krizi yaşandığı öğrenildi. Birçok ilde yönetim kurulunun oluşturulamadığı ve Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'den bazı isimlere teklif götürüldüğü kaydedildi.

AK Parti'den MHP'li isimlere transfer teklifi!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

AK Parti'de görevden almaların yaşandığı il ve ilçelerde kriz yaşandığı ortaya çıktı. Yeniden görevlendirmelerin yapıldığı il ve ilçelerin bir çoğunda yönetime girmeleri için teklif götürülen AK Partililerden ret cevabı alındığı ve bu sebeple de yeni yönetimlerin oluşturulamadığı öğrenildi.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin'in haberine göre yönetimin oluşturulamadığı illerde AK Parti Genel Merkezi'nin devreye girdiği ve yönetime girmeyi kabul etmeyen isimlerle görüşmeler yaptığı ifade edilirken, Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'den de bazı isimlerin yönetime alınarak krizin çözülebileceği düşüncesinin de ortaya çıktığı kaydedildi. 

Yeni yönetimin bir aydır oluşturulamadığı illerden olan Çanakkale'de, MHP'li bazı isimlere AK Parti yönetimine girmeleri yönünde götürdüğü teklifin kabul edildiği öğrenildi. AK Parti Genel Merkezi'nin diğer yönetimlerin oluşturulamadığı diğer yerlerde de MHP üzerinden sorunu aşmayı hedeflediği belirtildi.

Yeni Çağ

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News