AK Partili Şahin TÜSİAD'ı hedef aldı: ''Bir şeyler gevelemişler...''

AK Partili Şahin TÜSİAD'ı hedef aldı: ''Bir şeyler gevelemişler...''
Güncelleme:

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, TÜSİAD'ın tartışma yaratan raporuyla ilgili olarak ''Aslında ne dedikleri çok anlaşılmıyor, demokrasi etrafında bir şeyler gevelemişler'' dedi.

Salı günü gerçekleştirilen Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Kurulu'nda yayımlanan demokrasi ve özgürlük vurgulu rapora AK Parti'den sert tepki geldi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Mamak'ta Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmada, CHP ve İYİ Parti'ye yüklenirken Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in asıl amacının "vesayetçi ve statükocu anlayışı güçlendirmek" olduğunu öne sürdü.

Buna izin vermeyeceklerini dile getiren Şahin şöyle devam etti:

"Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde 'Siyasi cinayetler yaşanabilir.' diye bir hezeyanda bulundu. Eğer bir siyasetçinin söyleyeceği yeni bir şey yok ise topluma sunacağı yeni bir teklif yoksa bu tür hezeyanlara başvurmaktan başka bir yolu yoktur. Bu siyasi bir kısırlığın ifadesidir. Sorumlu bir siyasetçiye düşen gidip savcılığa ve ilgili makamlara bilgi vermektedir. Tabii bunu yapmadı. Bizi yine şaşırtmadı. Tek bir derdi var kafaları bulandırmak. Bürokrasiyi bürokratları da tehdit etti. Aslında biz buna ilk defa şahit olmuyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu'nun tehdit etmediği hiçbir kesim kalmadı. Neredeyse 84 milyonun tamamı Kılıçdaroğlu'nun tehditlerinden nasibini aldı. Kılıçdaroğlu esnafı, çiftçiyi, öğretmenleri, emeklileri ve sanatçıları tehdit etti. Sen kimsin kimi tehdit ediyorsun? Cürmün olsa ateşin kadar yer yakarsın. Yalnızca sen değil sen ve ortakların sandıkta boyunuzun ölçüsünü bir kez daha alacaksınız."

"TÜSİAD DA VESAYET ÖZLEMİ İÇERİSİNDE"
Konuşmasında Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ni (TÜSİAD) de hedef alan AK Parti'li Şahin, "Geçtiğimiz günlerde bir TÜSİAD rapor hazırladı ve kamuoyuna açıkladı. Sanki ülkemizde, demokrasi ve laiklikle ilgili bir tartışma, gündem, sorun varmış gibi bu konular etrafında birtakım değerlendirmelerde bulundular. Aslında ne dedikleri çok anlaşılmıyor, demokrasi etrafında bir şeyler gevelemişler. Bu şunu gösteriyor ki TÜSİAD da vesayet özlemi içerisinde. Bu vesayet özlemi ile oturmuşlar bir rapor kaleme almışlar. Bütün bu hadiselerin değerlendirilmesini düşünüyorum. Belli ki birileri yine suyu bulandırmaya ve toplumumuzun huzurunu dinamitleye çalışıyor" dedi.

 

AA