AK Parti'nin kurucusuydu, istifa edip Babacan'a desteğini açıkladı

AK Parti'den seçildiği Balıkesir Belediye Başkanlığı görevinden 2017’de istifa ettirilmen AK Parti'nin kurucularından Ahmet Edip Uğur partisinden istifa ederek Ali Babacan'a desteğini ilan etti.

AK Parti'nin kurucusuydu, istifa edip Babacan'a desteğini açıkladı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Yeni parti için hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan’ın, kadroyu kısa zamanda oluşturacaklarını açıklaması siyaseti hareketlendirdi. Babacan’ı desteklediğini belirten eski AK Parti Milletvekili ve eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var” dedi.

AK Parti’yi eleştiren Uğur, “Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor” dedi.

“AK PARTİ KURULUŞ İLKELERİNİ KAYBETTİ”

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre; AK Parti eski Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Tarafsız Haber Ajansı’na konuştu. Babacan’ın açıklamasını değerlendiren Uğur, şöyle dedi:

Ali Babacan çok değerli, başarılı bir bakandı. Kamuoyunda iyi bir ismi var, dürüst, işten anlayan birisi. Babacan’ı destekliyoruz. Kendisi başarılı bir insan. Ülkenin yeni bir oluşuma ihtiyacı var. Ben de kurucuyum, AK Parti’nin kurucu Balıkesir il başkanıyım. Üç dönem milletvekiliyim, 7 yıl Genel Başkan Yardımcısıyım, 13 yıl Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesiyim, belediye başkanıyım, 17 yıl bilfiil AK Parti’ye hizmet vermiş, bu işin başında yola çıkmış bir kimseyiz ama maalesef AK Parti kuruluş ilkelerini kaybetti.

“YOLA ÇIKTIKLARINI BIRAKTI, YOLDA BULDUKLARIYLA DEVAM EDİYOR, O DA GİTMİYOR”

Nereden nereye geldi, ortada, başarılı belediye başkanlarını anti demokratik bir şekilde hukuksuz istifa ettirdi, ne oldu, İstanbul’u, Ankara’yı kaybetti. AK Partili seçmen de artık konuşmaya başladı.

Kurucu ayarlarına dönemez, yeni bir kuruluş bekleniyor, halk bekliyor. Ben de Babacan’ı takdir ediyorum. Yola çıktıklarını bıraktılar diyorlar ya yola çıktıklarını bıraktı, yolda bulduklarıyla devam ediyor, o da gitmiyor.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News