2018 bütçesinde harçlara ekstra zam geliyor !
Erdoğan'dan 3 belediye başkanına: Sonucu ağır olur
Ağabeylerinin eve kilitlediği kız, sevgilisine kaçarken pencereden düştü

Almanya'dan Erdoğan'a sert tepki !

Almanya Federal Parlamento Başkanı Norbert Lammert, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kanı bozuk' çıkışına tepki gösterdi.

Almanya'dan Erdoğan'a sert tepki !
A+ A-

Federal Parlamento Başkanı Norbert Lammert, Almanya Parlamentosu'nda kabul edilen Ermeni soykırım tasarısına oy veren Türk kökenli milletvekillerine yönelik Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

"TAMAMEN REDDEDİYORUM"

Parlamento'da yaptığı konuşmada, milletvekillerine yönelik eleştirileri, "kısmen nefret içerikli tehdit ve hakaretler" olarak nitelendiren Lammert, "21. yüzyılda demokratik olarak seçilmiş bir cumhurbaşkanının, Federal Parlamento'nun demokratik olarak seçilmiş üyelerinin Türk kökenli olmalarına şüpheyle yaklaşması ve kanlarını "bozuk" olarak nitelendirmesinin mümkün olabileceğini düşünemezdim" dedi.

Norbert Lammert konuşmasında, "Milletvekillerinin terör örgütünün uzantıları ve sözcüleri gibi gösterilmesini tamamen reddediyorum" ifadelerine de yer verdi.

2295332.jpg

SOL PARTİ ÖNERGESİNİ GERİ ÇEKTİ

Soykırım tasarısının kabul edilmesi nedeniyle milletvekillerine yönelik Türkiye'den gelen yoğun eleştiriler üzerine, Sol Parti Federal Parlamento'da konunun ele alınması için önerge vermişti. Önergenin öğle saatlerinde önergenin ele alınması bekleniyordu.

Parlamento Başkanı Lammert'in, milletvekillerine yönelik eleştirilere yanıt vermesi üzerine Sol Parti önergesini geri çekti. Basında yer alan haberlere göre, Sol Parti meclis başkanı ile oturum öncesinde bir araya geldi. Eleştiri ve suçlamalara yanıt vermesi durumunda önergeyi geri çekme kararını iletti. Lammert'in eleştirilere yanıt vermesi üzerine de önerge geri çekildi.