Bahçeli: Bombalarını kuşanıp gelsinler

Bahçeli: Bombalarını kuşanıp gelsinler

Bahçeli partisinin Yenikapı mitinginde vatandaşlara seslendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul Yenikapı'da düzenlediği mitingde partililere hitap etti.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, bir anda sesini iyice yükselterek "Biz ölümden korksaydık ne imanımız da samimi ne de davamızda gözü pek olurduk." dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

Türkiye kan revan içindedir. Millet kaygı ve korku sağanağı altındadır. AK Partili seçim hükümeti ise  sakat ve şuursuz durumdadır. Ülkemiz taziye evine dönüşmüştür. Satılık tetikçiler, insan görünümlü caniler Türkiye'yi ablukaya almışlardır. Canlı bomba felaketi Cumhuriyet tarihimizin en kanlı sahnelerinden biri olmuştur. Ülkemiz korku tüneline de sokulmuştur.

"BOMBALARINI KUŞANIP GELSİNLER, BİZ BURADAYIZ"

Biz böyle ucuz tehditlere, bayat numaralara 46 yıldır pabuç bırakmadık, bırakmayız. Biz dantelli kefen giyenlere hiç benzemedik. Bombalarını kuşanıp gelsinler, biz buradayız. Hepsinin hakkından tek başına geliriz.

Türk milleti bu tuzağa nasıl düşürüşmüştür. 3 tarafımız denizlerle, 4 tarafımız düşmanlarla çevrilmiştir. 20 Temmuz'dan bu tarafa 172 vatan evladı şehit edilmiş, 177 sivil hayatını kaybetmiştir. Bunların suç ortakları nerelerdedir.

Bu zifiri geceyi yaracağız. Enkaz yığınını oltadan kaldıracağız. Asıl uyanan, gözlerini açan Türk düşmanlığı değil midir? Denetimden kurtulduk diye sevinenlerin yıkıma sürüklediği görülmektedir. Akan millet kanına hangi bahaneleri bulacağız.

TÜRKİYE'DE AĞLAMAYAN ANA KALDI MI?

Recep Tayyip Erdoğan 27 Nisan 2013'te terörün bittiğini söylemişti. Zap suyu gibi coşturacaktı. Teröristler silah bırakacak Türkiye derin bir nefes alacaktı. Ne oldu? Terör bitti diyen müzakereciler şimdi hangi hikayeyi uyduracaksınız? Söyleyin, Türkiye'de ağlamayan ana kaldı mı? Şimdi de ne mutlu şehit analarına diye alay ediyorlar.

HDP SARAYLARDA AĞIRLANDI

2002'de sıfır düzeyde teslim alınan terör AK Parti ile yeniden belini doğrultmuştur. PKK ile yürütülen pazarlıklar bölünme heveslerini cesaretlenmiştir. Erdoğan ihanet sürecine hayatını koyduğunu defalarca söyledi.  HDP saraylarda ağırlandı. Dolmabahçe'de İmralı canisinin ihanet metnine onay verildi. Erdoğan sıkıyı görünce dönüp devlet terör örgütü ile masaya oturulmaz dedi.

Başkanlığa karşılık federasyon ve özerkliği vaadettiler. Kobani'ye Barzani'nin geçişini sağladılar. Caniye müzakere konağı hazırlarken İmralı'ya diyanet bürosu açarken utanmadan bizleri suçladılar. Kandan beslendiğimizi söylediler. Biz bu yaptığınız yanlıştır diyorduk. 

Milliyetçi hareket asla unutmaz, unutturmaz. İmrali canisi serbest kalamaz. Terörist namluları bize dönükken eşkiya kol gezerken teröristle müzakere olamaz. Bunlar ve arkasındaki güçler terörü ürettiler. Bölünmek için binlerce evladımızı katlettiler. Türk ordusunu seyirci bırakırsanız teröristler her yerde konuşlanır. 

ONLAR 'SAYIN' DERKEN BİZ 'BEBEK KATİLİ' DEDİK

Erdoğan ve Davutoğlu'nun fıtratlarında sıvışmak ve teslim olmak vardır. Süleyman Şah'ın kutlu naaşını bir avuç çabulcu önünden kaçırırken de bunu yaptılar. Onlar iyi şeyler olacak dediler, biz bölünmenin kapılarını aralıyorsunuz dedik. Onlar İmralı canisi ile müzakere dediler biz teslim olma oyunu dedik. Onlar açılım dediler biz  yıkım dedik. Onlar çözüm dediler biz çözülüyoruz dedik. Onlar Öcalan'a sayın derken biz alçak bebek katili dedik. 

Erdoğan'ın talimatı , Davutoğlu'nun isteği buydu. Masum vatandaşlarımıza kıyanlar vatanımıza mevzilendiler. PKK silahları bıraktı derken güvenlik güçlerimizin elinden silahlar alındı. Karakollardan çıkmayın dediler. Erdoğan devleti süreç ihanetinin vesayeti altına aldı. 

'ERDOĞAN SANA SESLENİYORUM...'

Kutulara, yatak odalarına millietin alın terini saklıyordu. Bilal yükseliyor Hilal düşüyordu. 57 Müslüman ülke varken doktora yapacak Vatikan'ı mı buldun? Kaçak Saray kadar başımıza taş düşmesini isteyen Erdoğan da şunu bilsin ki biz taşa da toprağa da razıyız. Ne de olsa hepsi bu vatanın toprağıdır. Erdoğan sana sesleniyorum, hadi bize taş gelsin senin semtine de sadece hukuk gelsin. Gözün kesiyor mu? Yüreğin yetiyor mu?

'MİLLİYETÇİLİK ERDOĞAN'IN YERYÜZÜ CEHENNEMİDİR'

Bu vatan Türkiyelilerin değil Türk milletinindir. Kendi evlatlarını yurtdışına kaçıran bir şahsiyetten ne milli ruh ne de tortusu görülecektir. Milliyetçilik Erdoğan'ın yeryüzü cehennemidir. 

ürkiye'nin milli güvenliği tehlike altındadır. Ankara'nın göbeğinde patlayan bomba birlikte yaşama mücadelemizi havaya uçurma teşebbüsüdür. ABD'nin teröristlere eğitim vermesi ilave risktir. 2011 yılında AK Parti'nin ABD ile birlikte kurduğu terörle mücadele küresel formunun kandırmaca olduğu anlaşılmıştır. 

"IŞİD BİR PİYONDIR, PKK BİR MAŞADIR"

IŞİD bir piyondur, PKK bir maşadır. Batı'nın tarihsel hedeflerine hizmetle görevli terör örgütleridir.

Serok Ahmet, Ortadoğu'da bizden habersiz yaprak kımıldamaz diyordu. Neyin kımıldadığı görülmektedir. Sınır güvenliğimizi sağlayamayan, terösitleri tespit edemeyen aciz başbakanın 1 Kasım'da görevden alınması milli bir vecibedir. 

Ankara saldırısını bir gün IŞİD'e diğer gün IŞİD ve PKK'ya başka bir gün IŞİD, PKK ve Esad'a bağlayan kafası karışık bu başbakanla ulaşılacak bir gelecek yoktur. Ahlaken ve siyaseten perişandır. Davutoğlu ve Erdoğan koltuk peşindedir. Gözü dönmüş kadrolardan Türk vatanını kurtarmak zorundayız.