Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

Bahçeli konuştu, MHP'liler ayakta alkışladı

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Türk milleti kendi göbek bağını kendi kesecek'' sözlerini kullandı.

Bahçeli konuştu, MHP'liler ayakta alkışladı
A+ A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadele konusunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türk milleti kendi göbek bağını kendi kesecektir" sözlerini tekrarlayarak, "Türkiye Cumhuriyeti egemen devlettir; milli, güçlü sınırlarını kimseye ihtiyaç duymadan koruyacaktır. Türk milleti kendi göbek bağını kendi kesecek dirayete sahiptir" dedi.

Bahçeli'ye çıkışta MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'la aralarında soğukluk olduğu iddiası soruldu .Bahçeli, "Ben böyle bir deklarasyonu görmedim. Ne varsa basında bazı çevrelerden öğreniyoruz. Oktay Bey çok değerli bir kardeşimizdir. Onunla aramızda soğukluk olabilir mi? Nereden çıkartıyorsunuz bunları? Bizi bölmeye çalışıyorsunuz?" diye konuştu.

2286216.jpg

"HÜKÜMETİN ELİNDE KAPI GİBİ TEZKERE VAR"

Bahçeli, "Hükümetin elinde sınır ötesi operasyon için kapı gibi tezkere vardır. Teröristlerin inlerinde imha edilmesi için bir mani yoktur. Türkiye kimseden icazet almayacak, aksini düşünen ancak havasını alacaktır. Varlığımıza düşmanlık yapan hangi örgüt varsa toptan yok edilmelidir" ifadelerini kullandı.

VEKİLLERİN AYAKTA ALKIŞLADIĞI SÖZLER

Bahçeli'nin "Ya zafer, ya zillet, ya kahramanlık ya kölelik, ya milliyetçilik ya teslimiyet..." sözleri ise grupta ayakta alkışlandı.

screenshot_14-007.jpg

DOKUNULMAZLIK KAVGALARI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'te yaşanan kavgaları da eleştirerek, "HDPTBMM'yi terörize etmektedir. HDP TBMM'nin çalışmalarını kilitlemektedir. En doğrusu öncelikle PKK sevici sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması TBMM'nin terörizmin propaganda alanı haline getirilmesinin önlenmesidir" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

"Türkiye travmatik bir dönemden geçmektedir. Milli güvenliğimize yönelik tehditler keskinleşmiştir. İktidarın gaflet ve yanlışlarıyla dirilen terör cinayetlerini artırmaktadır. Terör ve şiddet her yerdedir. Sancılı gelişmeler milletimizi tedirgin ettiği kadar yormakta ve korkutmaktadır.

"TÜRK MİLLETİ ATEŞLE İMTİHAN EDİLMEKTE"

Her duyarlı ve hassas vatan evladı, bu kanlı döngünün ne zaman sonlanacağını sormaktadır. Gidişat iyi değildir. Türk milleti ateşle imtihan edilmektedir. Hükümetin düne kadar terörizme tartışmalı bakması, pazarlık ve tavizlerle günü kurtarma çabası bu tabloyu hazırlamıştır.

Teröristler vatan topraklarına kademe kademe yerleşirken hükümet oralı bile olmamıştır. Tonlarca bomba taşınıp, tuzaklanırken, sorumluluk sahipleri uykuya dalmıştır.
İradesizlik, ihanetin yol ve mıntıka temizliğini yapmıştır. Ülkemizde olaysız, kayıpsız bir gün geçmiyorsa; müsebbibleri başka yerde aramaya gerek yoktur. Böylesi acıklı manzara karşısında ateş almayan ocağımız kalmamıştır.

Dün Şemdinli'de teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 kahraman Mehmedimiz şehit düşmüştür. 1 Mayıs günü caniler Gaziantep'te meydana çıkmıştır. 1 ton bomba patlatan şerefsizler 2 polisimizin şehit olmasına, 22 kardeşimizin yaralanmasına sebep olmuştur. Gazi şehrimiz ikinci kez vurulmuştur. Bu saldırıları lanetliyorum.

"BİR YANDA PKK, DİĞER YANDA IŞİD TÜRKİYE'Yİ ABLUKAYA ALMIŞTIR"

Bir yanda PKK, diğer yanda IŞİD Türkiye'yi ablukaya almıştır. Hiçkimsenin can güvenliği garanti altında değildir. Yerçekiminden dolayı dalga geçer gibi düştüğü söylenen roketlerin ne zaman can alacağı belli değildir. Siyasetten ekonomiye, sanat ve spora kadar zaaf geçirmemiş hiçbir alan kalmamıştır. İktidardaki dağınıklık ve koordinasyon eksikliği zaafımızı daha da artırmaktadır. Sınırötesi kaynaklı tehditler artmıştır. PKK veIŞİD saldırılarını eşzamanlı düzenlemektedir.

"MENBİC'İN TEMİZLİĞİ YAPILACAKSA BEKLENEN NEDİR?"

Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin esas amacı vatanı ve milletini korumaktır, diğer şeyler ikincidir. Menbic'in temizliği yapılacaksa beklenen nedir? Dışişleri Bakanı ABD ile Menbic bölgesinin kapatılması konusunda anlaşıldığını, sınırlarımıza topçu bataryasının konuşlandırılacağını söylemektedir.

"TÜRK MİLLETİ KENDİ GÖBEK BAĞINI KESECEK DİRAYETE SAHİPTİR"

Türkiye Cumhuriyeti egemen devlettir; milli, güçlü sınırlarını kimseye ihtiyaç duymadan koruyacaktır. Türk milleti kendi göbek bağını kendi kesecek dirayete sahiptir. ABD'ye avuç açılması yürek yaralayıcıdır.

"HÜKÜMETİN ELİNDE SINIR ÖTESİ OPERASYON İÇİN KAPI GİBİ TEZKERE VAR"

AKP'nin dışişleri bakanı ılımlı muhalefete hem karadan, hem havadan destek verilmesinden bahsedilmektedir. Rusya ile içine girdiğimiz kriz, yanıbaşımızdaki olaylara müdahale edememize sebep olmuştur. Hükümetin elinde sınır ötesi operasyon için kapı gibi tezkere vardır. Teröristlerin inlerinde imha edilmesi için bir mani yoktur. Türkiyekimseden icazet almayacak, aksinin düşünen ancak havasını alacaktır. Varlığımıza düşmanlık yapan hangi örgüt varsa toptan yok edilmelidir. Türkiye kudretli bir devlettir. Pısırıklıkla bu ülkeyi geleceğe taşımak hayaldir. Biz kahraman TSK ve polisinin her zaman yanında ve arkasındayız.

"DÜN OSMANLIYI YIKAN VE PARÇALAYAN ŞEBEKE BİR KEZ DAHA DEVREDE"

Küresel güç merkezleri geniş bir coğrafya üzerinde sinsi bir planlama yapmaktadır. Elinde Türkmen kanı bulunan peşmerge lideri Biden'ı yüzsüzce ağırlamıştır. Geldiğimiz bu aşamada, Irak'ın parçalanması üzerinde kafa yorulmaktadır. Ya konfederasyon ya bölünme seçenekleri sunulmuştur. Dün Osmanlıyı yıkan ve parçalayan şebeke bir kez daha devrededir. Terörizmi açıktan kullanan ve Ortadoğu'yu tanzim etmek isteyen çevrelerin yegane emeli Türkiye'dir.

DEMİRTAŞ'IN ABD ZİYARETİ

HDP Eş Başkanı'nın ABD ziyareti böyle değerlendirilmelidir. PKK ve IŞİD gibi terör çeteleri bu maksatla kiralanmıştır. ABD, Ortadoğu'nun kuytu köşelerinde büyük Kürdistan'ın beşiğini sallamaktadır.

"YA ZAFER, YA ZİLLET, YA KAHRAMANLIK, YA KÖLELİK, YA MİLLİYETÇİLİK, YA TESLİMİYET"

29 Nisan'da ülkemizde Kut'ül Amare zaferinin 100'üncü yıl kutlamaları yapılmıştır. Türk tarihinde şapka çıkarılan başarılar vardır. Uzun bir mücadeleden sonra elde edilen Kut'ül Amare zaferi bunlardan birisidir. 29 Nisan 1916'da Birleşik Krallık ordusu teslim bayrağını çekmiştir, ancak bu başarı kalıcı olmuş mudur? Asıl sorulması gereken sorular bunlardır. Bu zaferin ne getirip, ne götürdüğünü tartışacak olan tarihçilerimizdir. 100 sene önce Ortadoğu'da hangi kirli eller varsa, bugün de aynıları hatta daha zalimleri vardır.

Kut'ül Amare'de yendiğimiz çevreleri çok geçmeden boyun eğdik. Ya zafer, ya zillet, ya kahramanlık ya kölelik, ya milliyetçilik ya teslimiyet... Sayın Davutoğlu bilsin ki bizim görüşlerimiz bunlardır. Kardeşçe yaşamak dururken, düşmana koz vermemeliyiz. Türk tarihini görmezden gelmek en büyük suç ve vebaldir. Tarihi bir bütün olarak ele almak gerekirken 1916'yı hatırlayıp, 1919'u unutmak yanlıştır.

DOKUNULMAZLIK TARTIŞMALARI: HDP TBMM'Yİ TERÖRİZE EDİYOR

HDP'liler hem TBMM Genel Kurulu'nda hem de komisyon çalışmalarında çok iyi bildikleri terör yöntemlerini utanmadan, sıkılmadan kullanmaktadır. Gazi Meclis'imizin yasama faaliyetlerinin kavgalarla kesintiye uğraması utanç vericidir. Meclis'te itiş kakış varsa sokaktakine ne diyeceğiz? HDP TBMM'yi terörize etmektedir. HDP TBMM'nin çalışmalarını kilitlemektedir. Bu konuda herkesi insaf ve sağduyuya çağırıyor, aklıselime davet ediyorum.

"EN DOĞRUSU ÖNCELİKLE PKK SEVİCİ SÖZDE MİLLETVEKİLLERİNİN DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI"

TBMM içerisindeki yasama ve denetleme faaliyetlerinin dışında kalan hususlardaki dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiğine inanmaktayız. En doğrusu öncelikle PKKsevici sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılması TBMM'nin terörizmin propaganda alanı haline getirilmesinin önlenmesidir. Meclis'te terör propagandası yapan, kürsülerde nefret kusan, komisyon çalışmalarını sabote eden, Genel Kurul'u karıştıran, her değerimize söven hainlerin dokunulmazlığını kaldırmak artık en büyük milli görevler arasındadır.

"KANDİL TAŞERONLERI ADALETE TESLİM EDİLMELİ"

TBMM'nin itibarına yakışmayan, saygınlığına gölge düşüren, kavgaları çıkaran millet vicdanında çoktan mahkum olmuştur. Dokunulmazlık konusu süratle sonuçlandırılmalı,HDP'lilerin dışarıdan getirdiği yedek militanlarıyla birlikte Kandil taşeronları adalete mutlaka teslim edilmelidir. MHP'nin durduğu yer belli, aldığı tavır nettir. Şimdi söz ve karar sırası AKP ve CHP'dedir.

Türk milleti devletiyle kenetlenecek ve devasa badireleri aşacaktır. Türkiye Cumhuriyetişehit mirasıdır ve daima payidar kalacaktır. Bayrak düşmeyecek, vatan bölünmeyecek, Allah'ın yardımıyla Türklük sönmeyecektir. MHP korkusuzca mücadelesini sürdürecektir."

SORULARI YANITLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, destek deklarasyonu iddiasıyla ilgili olarak "Bir deklarasyon görmedim. Basında bazı çevrelerden öğreniyoruz, inceleyin var mı böyle bir şey? Oktay Vural ile aramızda soğukluk olabilir mi? Nereden çıkarıyorsunuz? CHP'yi karıştırıyorsunuz, pelikanla hükümeti karıştırıyorsunuz. Hiç mi bütünleştirmeyeceksiniz?" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki geçtiği iddia edilen ve "Pelikan" dosyası denilen yazılarla ilgili olaran Bahçeli, "Pelikan olayıyla ilgilenmeyiz, başka partilerin içişlerine karışmayız. Biz MHP'yiz" diye konuştu.