İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı
Erdoğan talimatı verdi A'dan Z'ye denetim başlıyor
AK Parti'de istifa operasyonu: 6 başkandan 5'i gitti

Bahçeli'den Meclis Başkanı'na: Yanlışından dönmeli

MHP lideri Bahçeli, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın 'laiklik' ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Bahçeli'den Meclis Başkanı'na: Yanlışından dönmeli
A+ A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli toplantı çıkışında TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın, “Yeni anayasada laiklik olmamalı” şeklindeki sözlerini değerlendirdi. Bahçeli, “Laikliği tartışmaya açılması doğru değil. TBMM Başkanı Kahraman bu yanlışından dönmeli” ifadelerini kullandı.

İşte açıklamalarından satırbaşları:

Ülkemiz bir taraftan uluslarası komplo süreciyle bir üst bağlılığa itilmiştir. Bu durum ülkemizi 2 ağır tehlikeyle ve aynı oranda mücadele etmekte zorunlu kılmıştır. AB'nin Türkiye'ye bakışı iki yüzlüdür. Karşılıklı çıkarlardan ziyade AB'nin çıkarları daha açıktır. AKP, AB'nin çekim alanından bir türlü çıkamamıştır.

"AB'NİN MÜLTECİ KRİZİNDEN PARAYLA VE VİZE MUAFİYETİYLE KURULMAYA ÇALIŞMASI HAKKANİYETLİ DEĞİL"

Davutoğlu ve Merkel, Gaziantep'te mülteci kampını ziyaret etmiştir. Merkel, Türkiye'ye ev ödevi niteliğinde verilen 72 maddenin yerine getirilmesiyle sözleşmenin uygulanacağını söylemiştir. AB'nin mülteci sorunundan parayla ve vize muafiyetiyle kurtulmaya çalışması doğru ve hakkaniyetli bir durum değildir. 

Türkiye mülteci yuvası olamayacaktır. Milli onurumuz ve egemenlik hakkımız asla el altına alınamayacaktır. Bir tuhaf durum da AB'nin Suriyelilerin yanı sıra başka ülkelerden gelen mültecileri de Türkiye'ye iade etmesidir. Zorda kalmışlara, vatanından ayrı düşmüş kardeşlerimize Türk milleti yardım edecektir ama Suriye'deki kaosun Türkiye'ye nasıl bir fatura çıkaracağını tahmin etmek hiç zor değildir.

"DAVUTOĞLU, KİLİS ABLUKA ALTINDAYKEN HUZUR İÇİNDE UYUYABİLİYOR MUSUN?"

Kilis terör örgütlerinin açık hedefidir, kimsenin can güvenliği yoktur. Hükümet duyarsızdır, evlerde oturmak bile güvenli değildir. MHP, Kilis'in ve Kilisli kardeşlerimizin yanında kaya gibi duracaktır. Davutoğlu'nun hazır Merkel gelmişten Kilis'e de gitmesini arzu ederdik. Elbette ki Merkel'in gündeminde Kilis'e düşen füzeler hiç olmamıştır ama bizi üzen Davutoğlu'nun sessizliğidir. Sayın Davutoğlu, Kilis abluka altındayken geceleri rahat ve huzur içinde uyuyabiliyor musun?

"ERDOĞAN'IN SÖZLERİ UMUT VERİCİ"

Cumhurbaşkanı 24 Nisan günü Adana'da 'Dolmabahçe Mutabakat falan söz konusu değildir' demiştir. Biz de yıllarca bunu söyledik, rezalet olduğunu söyledik. Sözde AKP-PKK görüşmesini yerin dibine soktuk. Erdoğan'ın sözleri umut vericidir. PKK'nın meclisteki uzantılarıyla yanak yanağa oturan AKP'li siyasetçilere de Sayın Erdoğan'ın söyleyeceği bir çift sözü olmalıdır. Artık demokratik bir açılım yoktur, çözüm süreci çoktan gömülmüştür.

"TÜRKİYE'Yİ TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARA BIRAKMAYIZ"

Şimdi gün Türk milletinin çelikten bileğini hainlerin başına indirme günüdür. Karşımızdaki ihanet şebekesi çökertilecektir. Bunun başka bir çaresi kalmamıştır. Türkiye'yi ihanet kadrosuna kurban ettirmeyiz. Türkiye'yi tek dişi kalmış canavara bırakmayız. 

"24 NİSAN SENDROMU ABD İLİŞKİLERİNDE GERGİNLİK HALİNE GELİYOR"

Türkiye her yıl 24 Nisan günü ABD Başkanı'nın ne diyeceğine kilitlenmektedir. Bahis konusu olan bu hususta afaki yorumlar yapılmaktadır. 24 Nisan sendromu ABD ile ilişkilerde gerginlik haline gelmektedir. Türk tarihi için tek yanlı her açıklamanın bizim neznimizde itibarı olmayacaktır. Türk tarihi için tek yanlı her açıklamanın bizim neznimizde itibarı olmayacaktır. Savunma refleksini soykırım olarak nitelemek tarihi çarpıtmaktır. Bitmeyen nefret 1973 yılında tekrarlanmış, özellikle yurtdışındaki diplomatlarımıza yönelik toplam 34 diplomatımız şehit düşmüştür. Yine yakın tarihte Azerbaycan topraklarını işgal ederek, yüzlerce Azeri kardeşimizi katletmiştir. Obama'nın soykırım kelimesi yerine, büyük felaket sözü ile denge kurduğunu düşünmek bize göre abesle iştigaldir.  

"TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN AZERBAYCAN'IN YANINDA OLMUŞTUR"

Toprakları Ermeni işgali altında olan 1 milyon göçmenin acısını yaşayan Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı meselelerini biliyoruz. Buradan kardeş Azerbaycan halkına sesleniyorum; Türk milleti her zaman Azerbaycan'ın yanında olmuştur ve bundan sonra da böyle olacaktır. 2 Nisan'da başlayıp 4 gün süren çatışmalarda Azerbaycan'ın bazı bölgeleri almasından duyduğum sevinci de belirtmek istiyorum. Azerbaycanlı soydaşlarımızın Türk'tür. Dağlık Karabağ sorunu çözülmeden Türkiye'nin Ermenistan sorunu çözülemeyecek.

Türk milleti karşısına çıkan bütün güçlükleri aşma kudretini göstermiştir.

MECLİS BAŞKANI'NA TEPKİ

Bahçeli grup toplantısı çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "laiklik" açıklaması için, "Bu çıkış doğru değildir. Sayın Meclis Başkanı bu hatasından dönmelidir. Türkiye'yi başka yere sürükleyebilecek bir karanlık kubbeye vesile olmamalıdır" dedi.