Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na ''faşist'' ve ''kadavra'' suçlaması

Güncelleme:

MHP lideri Bahçeli, partisinin yeni dönemdeki ilk TBMM Grup Konuşmasında, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu "Kılıçdaroğlu'nun milletin seçimine tahammülsüzlüğü, faşist dürtülerin sonucudur" diyerek hedef aldı.

MHP lideri Bahçeli, "Parti içi çalkantılardan dolayı şok geçiren Kılıçdaroğlu'nun milletin seçimine tahammülsüzlüğü faşist dürtülerin sonucudur" dedi.

Bahçeli CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "bu iktidarın ahlaki boşluk ve meşrutiyet sorunu vardır" sözlerine çok sert bir yanıt verdi. Bahçeli Kılıçdaroğlu için "siyasi kadavra" benzetmesini kullanarak "Parti içi çalkantılardan dolayı şok geçiren Kılıçdaroğlu'nun milletin seçimine tahammülsüzlüğü faşist dürtülerin sonucudur. Kılıçdaroğlu anlatsın da dinleyelim, neresi meşrudur da bize meşruiyet ahlakı kesmektedir. Kılıçdaroğlu kendine baksın, her rüzgara yelken açmaya devam edip, kaybettiği itibarını nasıl kazanacağını hesap etsin. CHP yoldan çıkmıştır. MHP ve Cumhur İttifakı kuru sıkı atanlarla polemik yarışına girecek kadar şuursuz değildir." dedi.

"SİYASİ KADAVRA"

Bahçeli "CHP yoldan çıkmıştır" diye başladığı açıklamalarında "MHP ve Cumhur İttifakı kurusıkı atayan siyasi kadavralarla polemik atacak kadar şaşkın ve şuursuz değildir. Milletimiz bu siyasi kötürümlere hak ettikleri dersi vermişti. Hâlâ kafaları anlamamış, bana mısın dememiş. Turpun büyüğü 31 Mart’ta çıkacak, hıyanetin defteri dürülecek." ifadelerini kullandı.

SOYLU MESAJI

Bahçeli, 1 Ekim'deki İçişleri Bakanlığı'na yönelik saldırı girişimi sonrasında başlatılan Süleyman Soylu ve Ali Yerlikaya tartışmasına yönelik "Sayın Soylu'ya iftira kuyruğuna girmeleri zaman ayarlı bir tuzaktır. Görevden alınan bazı isimler için dedikodu doğru ve hakkaniyetli değildir. Kamu görevlilierimizin itibarı ile oynamak tehlikeli sonuçlara sebebiyet verecektir" dedi.

 İşte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yasama yılının ilk grup toplantısında gündeme ilişkin  açıklamaları: 

 

Gazi Meclisimizi kim yok sayıyorsa bir karanlık bir kuraklık içindedir. Cumhuriyetin kuruluş temeli TBMM'de atılmıştır. Türk milleti önce Meclis açıp sonra da devlet kurmayı başaran nadir milletlerdendir. Türk milleti zulüm karşısında tek ses olmasını bildi. Vatanımız kundaklanmış, milletimiz kuşatılmıştı. Anadolu coğrafyasının büyük bir bölümü düşman unsurları tarafından paylaşılmıştı. Teslimiyetçilik bunların fıtratıdır. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü 26 gün sonra kutlayacağız. Elbette Türkiye bizim yer yüzü cennetimizdir.


Türk vatanı kıyamete kadar helali hakkımızdır. Bizim delimiz de vardır, velimiz de vardır. O deliler vatana, millete, bayrağa meftundur. En delimiz bile satılmış kalemlerden çok daha zeki ve akıllıdır. Diri umutlarla önümüze bakacağız. MHP, Türkl milletiyle yek vücuttur.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'inde kronik sorunlara neşter vurduk. Cumhur İttifakı ve MHP var olduğu sürece lider ülke Türkiye hedefi gerçekleşecektir. Türkiye'nin temel meselelerinin çözülmesi konusunda her çabayı göstereceğiz. Türkiye'nin ne geçmişinde ne de geleceğinde zillet yoktur. Dün ne söylemişsek bugün arkasındayız. Akşam başka sabah bambaşka olanlar gibi güvenilmez bir mizaca sahip olmadık. Bizi bilenler bilir, tanıyanlar tanır.

Terör saldırıları, etnik çatışmalar insan hayatının ne kadar ucuzlaştığının bir belirtisi olarak yorumlanmalıdır. Mevcut dünyanın hali dağınık ve perişan olsa da Türkiye içine kapanamaz. And olsun yolumuzdan dönmeyeceğiz. Kızıl elma seferberliğinden ödün vermeyeceğiz. Halkımızı ve ülkemizi hiçbir alçağa ezdirmeyeceğiz. Keskin bıçak olmak için çok çekiç darbesi yemek gerekiyorsa çekiç değil balyoz darbesi yemeye bile hazırız. Türkiye'nin önüne barikat kazmak için el birlikteliği yapanlar zeka özürlü muhterislerdir. Bunlar kaybetmeye mahkumdur. Bunlarla mücadele bize düğün bayramdır.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER

14 Mayıs'ta yapılan seçimler kapsamında Cumhur İttifakı çoğunluğu kazanmıştır. Vatandaşlarımız, 28 Mayıs'ta Türk ve Türkiye Yüzyılını sahiplenerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden göreve getirmiştir. Demokrasiyi demogojiye çeviren Kılıçdaroğlu'nun siyasi ve ahlaki meşruiyetin kaynağı nedir? PKK'ya, HDP'ye melun sözler vermek süretiyle aynı ihanet çatısı altında buluşmak mıdır? Milli iradeyi tartışmaya açmak tank palet seslerinden medet uman bir demokrasi cellatının hezeyanıdır. Sayın Erdoğan ve Kabinesi görevinin başındadır, Kılıçdaroğlu kendisine baksın. CHP yoldan çıkmış, yozlaşmanın dibine vurmuştur. Cumhur ittifakı polemik yarışına girecek kadar şaşkın değildir. Biz milletimizin gerçek gündemiyle meşgul oluyoruz. Turpun büyüğü 31 Mart'ta çıkacak, zilletin defteri dürülecek.

EMEKLİ MAAŞI ZAMMI

Herkesin ortak şikayeti olan hayat pahalılığı tesirini kaybedecektir. Sayıları 16 milyonu bulan emeklilerimizin, insanca ve huzur içinde yaşayacakları bir ücret düzeylerine kavuşmalarından başka seçenek kalmamıştır. Emekli maaşlarındaki muhtemel iyileştirmeler enflasyon üzerinde zam verilmesi hatta zammın kök ücrete yansıtılması samimi dileğimiz ve beklentimizdir. Ayrıca küçük ölçekli iş yapan esnaflarımızla çiftçilerimizin prim yükünün hafifletilmesi konusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Küçük esnafın emeklilik gün sayısı aşağı çekilmeli ve 7 bin 200'e indirilmelidir.