Bakan Albayrak'tan Akşener'e dava

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak hakkındaki TRT açıklamasına Albayrak cephesinden yanıt geldi.

Bakan Albayrak'tan Akşener'e dava
A+ A-

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener , CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan 'a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 'ı işaret ederek "Damadınız AA'ya seçim akşamı '21.30 itibariyle bizi yüzde 52 olarak ilan edeceksin' dedi mi, demedi mi?" diye sordu.

Albayrak'ın buna cevabı ise 1 milyon liralık tazminat davasıyla oldu. Akşener gibi sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımda bulunan Albayrak, şunları yazdı:

"Millette aradığı karşılığı bulamayanların, bir kez daha iftiralara sarılmalarını üzüntüyle izliyoruz. Siyaseten yok oluşlarına çare bulmak, bir kez olsun Sn. Cumhurbaşkanımızca muhatap alınabilmek için artık iftiranın, saçmalamanın ötesine geçmişlerdir. Acıyoruz.

'ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLAYACAĞIM'

Müfteriyi iddiasını ispatlamak için adaletin önüne davet ediyorum. Bu aşağılık iftirasına yarın 1 milyon TL'lik tazminat davası açıyorum. Bu davanın gelirini, bugün ittifak kurmaktan utanmadıkları terör örgütlerince şehit edilen kahramanlarımızın ailelerine bağışlayacağım."