Bakan Soylu açıkladı: ''Talimatı Duran Kalkan verdi''

Bakan Soylu açıkladı: ''Talimatı Duran Kalkan verdi''
Güncelleme:

İçişleri Bakanı Soylu, Pazar günü İstanbul'da PKK yandaşları tarafından düzenlenen ve bebek katili örgüt elebaşısı Abdullah Öcalan için sloganların atıldığı gösteriler için "Talimatı Duran Kalkan verdi" açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu anda Afrin'de, Amanoslara sızmak isteyen teröristleri silahlarıyla beraber arkadaşlarımız ele geçirdi" açıklamasında bulundu. Kadıköy'deki yürüyüşte polise yumruk atan DBP'li Salihe Aydeniz'e de tepki gösteren Bakan Soylu, "Talimatı Duran Kalkan verdi" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, pazar günü Kadıköy'de eli kanlı bölücü terör örgütü PKK'nın bebek katili elebaşısı 'Abdullah Öcalan'a destek yürüyüşü 'sırasında polise yumruk atan DBP'li Salihe Aydeniz'e de tepki gösterdi.

"Polisimize karşı girişilen bu davranışın bedeli ağır olur" diyen Soylu, "Bunu da açık söylüyorum. Duran Kalkan'ın talimatıyla harekete geçen milletvekilleri çiğiliklerini, yozluklarını, aşağılıklarını bu millete yansıtmayı, biz temizlemeden terörle mücadele sona ermeyecektir" dedi.

Gösteriye katılan milletvekilleri için "Bunlar yüz karası" ifadesini kullanan Soylu, "İfade etmek istiyorum. Duran Kalkan talimat verdi. Tam bir aydır HDP denilen PKK'nın siyasi uzantısı acaba biz Gemlik'te sözde tecride karşı nasıl Apo'ya yönelik bir destek yürüyüşü yapabileceğiz anlayışında" diye konuştu. Soylu şöyle devam etti: "Arkadaşlara talimat verdim. Terörist cenazesinde hangi muameleyi bu milletvekillerine yapıp onları terörist cenazesine sokmuyorsanız bir çocuk katilinin terörist başının ve bir caninin Gemlik'te sözde bütün Türkiye'den getirip yürüyüşüne de aynı şekilde müsaade etmeyeceksiniz."