Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Bakan Yılmaz: Hainlerin Cezasını Vereceğiz (2)

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, partisinin toplantısına katıldıktan sonra teröristlerin açtığı ateş sonucu 22 Mart'ta Hakkari Yüksekova'da yaralanan...

Bakan Yılmaz: Hainlerin Cezasını Vereceğiz (2)
A+ A-

BAKAN YILMAZ YÜKSEKOVA GAZİSİNİ ZİYARET ETTİ

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, partisinin toplantısına katıldıktan sonra teröristlerin açtığı ateş sonucu 22 Mart'ta Hakkari Yüksekova'da yaralanan ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi gördükten sonra memleketi Sivas'a gelen Jandarma Uzman Çavuş Murat Kaya'yı (27) Seyrantepe Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti. Bakan Yılmaz'a burada Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekilleri Selim Dursun ve Habip Soluk ile Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın eşlik etti.

Evli ve 1 çocuk babası Kaya'ya geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yılmaz, bir süre önce GATA'yı ziyaret ettiğini ve orada tedavi gören asker ile polislerin morallerinin yerinde olduğunu söyledi. Gazi Kaya ise dimdik ve kararlılıkla yollarına devam edeceklerini belirterek, "Bizde psikolojik sarsıntıya uğramak yok. Şehit de versek gazi de olsak hedefimiz belli. Ülkemize zarar vermek isteyen terör örgütü mensuplarına karşı mücadeleye devam etmeye hazırız" dedi.

Bakan Yılmaz daha sonra gazi Kaya'nın kardeşlerine ve 1,5 yaşındaki oğlu Ahmet Hamza'ya çeşitli hediyeler verdi.

FOTOĞRAFLI