AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

Bakan'dan terör örgütü açıklaması

AB Bakanı Çelik, FETÖ, PKK ve IŞİD terör örgütleri hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Bakan'dan terör örgütü açıklaması
A+ A-

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik: FETÖ'nün ‘hizmet’ dediği yapılanma ile PKK'nın şehir örgütlenmesi ise toplumu hedef alıyor. Darbeye ve teröre karşı topyekun duruşumuz korunduğu müddetçe hiçbir hesapları hayata geçmeyecek

Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "FETÖ'nün 'hizmet' dediği yapılanma ilePKK'nın şehir örgütlenmesi ise toplumu hedef alıyor" dedi. 

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "FETÖ, PKK, DHKP-C, DAEŞ hepsinin ortak hedefi aynı. Türkiye'nin hasımlarının hedeflerine hizmet ediyorlar. Devleti hedef alarak kurumları işlemez hale getirmeye çalışıyorlar. Bunu başaramayacaklar. FETÖ'nün "hizmet" dediği yapılanma ile PKK'nın şehir örgütlenmesi ise toplumu hedef alıyor" ifadesini kullandı.

"Yenikapı ruhunda görünen bütünlüğümüz, hizmet ve KCK gibi şehir hayatına girmiş yapılanmalara en büyük cevaptır" diyen Bakan Çelik şöyle devam etti:

"Darbeye ve teröre karşı topyekun duruşumuz korunduğu müddetçe hiçbir hesapları hayata geçmeyecek. Dört koldan saldırıyorlar. Çünkü her açıdan Türkiye daha ileriye gidiyor her gün. Bunu durdurmak için taşeron "hizmet"i veriyorlar. FETÖ'nün başındaki darbeciyi PKK lideri olarak, KCK yapılanmasını ‘hizmet’in patronu olarak düşünmek de hiç yanlış olmaz. Hepsi aynı. FETÖ'nün başındaki darbeci katil ve PKK, DAEŞ, DHKP-C içindeki katillerin genetiği aynı.  Hukuk odaklı devlet, halkın özne olduğu demokrasi, dünyaya açık ekonomi veYenikapı ruhu ile donanmış toplumsal birlik ile yola devam. Bu ilkeler karşısında FETÖ'nün hizmet adlı KCK'sı da, PKK'nın KCK adlı hizmet'i de amacına ulaşamayacak."