Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı
MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor
Niğde Belediye Başkanı istifa etti

Başbakan Davutoğlu: Fitne Ateşine Karşı Kardeşlik Aşkımız Var (2)

Başbakan Ahmet Davutoğlu, beraberinde eşi ve bakanlar ile birlikte kentin kurtuluş törenlerinin ardından öğle namazı için Hazreti İbrahim'in doğduğuna...

Başbakan Davutoğlu: Fitne Ateşine Karşı Kardeşlik Aşkımız Var (2)
A+ A-

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU NAMAZ KILIP, BALIKLARA YEM ATTI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, beraberinde eşi ve bakanlar ile birlikte kentin kurtuluş törenlerinin ardından öğle namazı için Hazreti İbrahim'in doğduğuna inanılan mağaranın da bulunduğu Balıklıgöl Platosu'ndaki Dergah Camisi'ne geldi. Başbakan Davutoğlu ve beraberindekiler camide namaz kılarken, Sare Davutoğlu ise balıklara yem attı. Balıklıgöl'e gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ise yanına gelen bir kişinin isteği üzerine telefondaki eşiyle konuştu. Bakan Ramazanoğlu, telefondaki kadına kendisini tanıttı ve eşinin sürpriz yaptığını söyledi. Başbakan Davutoğlu da beraberindeki bakanlarla namaz kıldıktan sonra Balıklıgöl'e geçti ve burada balıklara yem attı.

Davutoğlu daha sonra otobüse binerek Bakanlar Kurulu toplantısına gideceği sırada Balıklıgöl yakınlarında kendisine sevgi gösterisinde bulunan kalabalığa kısa bir konuşma yaptı. Kentin kurtuluş yıldönümünü yeniden kutlayan ve İstiklal Madalyası ile Şanlıurfa'ya geldiklerini anlatan Başbakan Davutoğlu, "Şanlıurfa'yı bağrıma basıyorum. Çünkü Şanlıurfa nasıl istilacılara karşı istiklal aşkını ayakta tuttuysa, bu dönemde de teröristlere, fitnecilere, bölmek isteyenlere karşı birlik bayrağını, tevhit bayrağını, al bayrağını ayakta tuttunuz. Onlara izin vermediniz. Onların Şanlıurfa'ya yaklaşmasına dahi izin vermediniz. Allah sizden razı olsun. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Halil-ur Rahman'ın önünde söz veriyoruz; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Allah birliğimize, beraberliğimize kast edenleri kahreylesin. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. İstiklal aşkımızı göğsümüzden, al bayrağı elimizden, tekbiri ilahiyi dilimizden düşürmesin" dedi.

Davutoğlu daha sonra kalabalıkta bulunan küçük bir çocuğu sevdi ve ardından Bakanlar Kurulu toplantısının yapılacağı salona geçti.

FOTOĞRAFLI