Erdoğan: ''Dedim ya; bir gece ansızın gelebiliriz, geliriz !''
Okulda 16 yaşındaki 2 erkek öğrenciye cinsel istismar
Başbakan: Vatandaş rahat olsun, savaşa girmiyoruz

Başbakan Yıldırım'dan milletvekillerine talimat

Başbakan Yıldırım, milletvekillerine genelge göndererek programlarını Meclis çalışmalarına göre ayarlamalarını, siyasetin etkin ve verimli yürütülmesini istedi.

Başbakan Yıldırım'dan milletvekillerine talimat
A+ A-

Başbakan Binali Yıldırım, milletvekillerini Meclis çalışmaları konusunda uyardı. Siyasi çalışmaların “kaliteli ve etkin” olmasının verimli çalışmaya bağlı olduğunu hatırlatan Yıldırım, vekillerden çalışmalarını Meclis programına göre ayarlamalarını istedi. Başbakan Yıldırım, AK Partili Genel Başkan Yardımcıları, Grup Başkan Vekilleri ve milletvekillerine gönderdiği genelgede, hassasiyetini şu cümlelerle iletti:

YETER SAYISI BULUNAMIYOR 

Meclisi, iktidar partisinin grup üyeleri çalıştırır. Hal böyle iken, kimi zaman toplantı ya da karar yeter sayısı bulunmadığından Meclis çalışmalarının sonlandırıldığına şahit olunmaktadır. Böylesi durumlar, bir yandan parlamento çalışmalarının verimliliğinin sorgulanmasına yol açmakta, öte yandan siyaset kurumuna olan güveni zedelemektedir. Milletvekillerimizle yapacakları toplantı ve görüşmelerini Meclis gündemini gözetmek suretiyle icra etmelerini önemle rica ederim. 

İçtüzük değişikliği artık şart oldu 

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, anamuhalefetin istismar zihniyetiyle hareket ettiğini söyledi. Elitaş, “Ana muhalefet partisi içtüzükte olmayan kendi kafalarına göre ortaya çıkardıkları bir içtüzük çerçevesinde bu işi yapıyor. Artık bu istismarların sonlanabilmesi için TBMM'nin daha verimli ve etkin bir şekilde çalışabilmesi için içtüzük değişikliği şart oldu, vazgeçilmez hale geldi" dedi. 

Akşam