2018 bütçesinde harçlara ekstra zam geliyor !
Erdoğan'dan 3 belediye başkanına: Sonucu ağır olur
Ağabeylerinin eve kilitlediği kız, sevgilisine kaçarken pencereden düştü

Bbp Genel Başkanı Destici:

(MHP'nin olağanüstü kongre süreci) Büyük Birlik Partisi olarak, Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camia için sadece hayırlısı neyse onu isteriz. Onun için biz, asla bu tartışmaların içinde değiliz, olmadık ve bundan sonra da olmayacağız"- "AK Parti'nin

Bbp Genel Başkanı Destici:
A+ A-

ANKARA (AA) - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP'nin olağanüstü kongre sürecine ilişkin, "Büyük Birlik Partisi olarak, Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camia için sadece hayırlısı neyse onu isteriz. Onun için biz, asla bu tartışmaların içinde değiliz, olmadık ve bundan sonra da olmayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, terörün Türkiye ve dünyanın en büyük sorunu olduğunu, terörün finans kaynaklarına karşı gerekli tedbirlerin alınmadığını belirterek, lojistik kesilmezse terörün yok edilemeyeceğini savundu.

MHP'deki olağanüstü kongre sürecine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Destici, "MHP, aynı kökten geldiğimiz kardeş partimiz. Dolayısıyla biz Büyük Birlik Partisi olarak, Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camia için sadece hayırlısı neyse onu isteriz. Onun için biz, asla bu tartışmaların içinde değiliz, olmadık ve bundan sonra da olmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camia için hakkında hayırlısı neyse, en hayırlısının olmasını talep ederiz. Onun dışında da başka hiçbir talebimiz, fikrimiz ve düşüncemiz de olmaz." diye konuştu.

Dokunulmazlıklar konusuna da değinen Destici, bu konunun sürüncemede bırakılmamasını, fezlekeleri olan tüm milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılmasını istedi.

"Adalet ve Kalkınma Partisi'nin teklifi, kötünün iyisidir" diyen Destici, şöyle devam etti:

"Aslında kürsü hariç, bütün dokunulmazlıkların kaldırılması lazım ama iktidar partisi buna yanaşmıyor, 'mevcut fezlekeleri gönderelim' diyor, Biz Büyük Birlik Partisi olarak 'evet' diyoruz ve Cumhuriyet Halk Partisi'ni de Milliyetçi Hareket Partisi'ni de bundan kaçmamaya ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin teklifine 'evet' demeye çağırıyoruz. Bir başlansın bu işe, şu dokunulmazlıklar kaldırılsın, yargı yolu açılsın. Onun için top çevirmeyi bıraksınlar. AK Parti'nin teklifi eksiktir, evet tümüyle kaldırılması lazım ama bir teklif vardır, nihayetinde gelmiştir, artık bu teklife üç parti de 'evet' demeli ve dokunulmazlıklar kaldırılmalı."

- "İdam geri getirilmelidir"

Suç işleyen milletvekilleriyle ilgili özellikle ülkenin birliğine, kardeşliğine kast eden PKK'ya destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılmasının şart olduğunu anlatan Destici, meclis ve iktidar partisinden idam cezasının geri getirilmesini talep etti.

Mustafa Destici, "İki kesim için biri, bizzat kurşunu sıkan, eylemi yapan, bombayı patlatan teröristler için ikincisi de çocuklarımıza tecavüz eden ve onları öldüren sapıklar için mutlaka ve mutlaka idam geri getirilmelidir. Eğer siz adaleti tesis etmezseniz, birileri çıkar cezaevinde 'ben geç kalmış adaleti adalet saymıyorum' der ve infazı gerçekleştirir. Onun için devlet olarak, adaleti siz sağlayacaksınız. Bu iki konuyu millete sorun, yüzde 90'ın altında çıkarsa uygulamayın." ifadelerini kullandı.

Toplumun giderek ahlaki yozlaşmayla karşı karşıya olduğunu öne süren Destici, bu konuda eğitim sorunu bulunduğunu, özellikle çocuk istismarcılığı ve tacizlere karşı çok ciddi önlemlerin alınması gerektiğini, bunun için eğitimde yeni düzenlemelerin şart olduğunu vurguladı.