Meral Akşener'in partisine sürpriz isim
Kulislerde bomba iddia: Kabine değişiyor, erken seçim geliyor
Facebook canlı yayınında intihar etti

Bülent Arınç’tan Melih Gökçek’e sert tepki

Bülent Arınç "Bütün operasyonların neticesi de Bülent Arınç’ı başa getirmekti" diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'e çok sert yanıt verdi.

Bülent Arınç’tan Melih Gökçek’e sert tepki
A+ A-

AK Partili Bülent Arınç, kendisini hedef gösterdiğini iddia ettiği ve 'ekran trolü' ismini verdiği medyadan bazı isimlere Twitter'den cevap verdi.

Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan'ın haberine göre TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında başlayan ‘parsel parsel' tartışmasının ardından ikili yine karşı karşıya geldi. Gökçek, darbe girişimini değerlendirirken  “Bütün operasyonların neticesi de Bülent Arınç’ı başa getirmekti” dedi. Arınç ise sosyal medya hesabından çok sert bir açıklama yaparak, “Gökçek, Ak Parti kurulduğunda Ak Parti'ye karşı parti satın almış, Recep Tayyip Erdoğan'a ve partimize her türlü hakareti reva görmüştü. Rica minnetle, kapı kapı dolaşıp yüz suyu dökmesiyle Ak Parti'ye girdiğini herkes bilir. Cinlerin etkisiyle söylediği sözleri ciddiye almak mümkün değil. Gökçek, Ak Parti kurulduktan iki sene sonra kimlerin operasyonu ile partiye katılmıştır?” diye sordu.

“Ankara'nın uzun zamandır “başkansız” olduğunu iddia eden Arınç, “Belediye başkanı olduğu Ankara'da 10 dakika yağmur yağsa insanlar caddelerde, alt geçitlerde boğulma tehlikesi yaşıyorken ve yine Ankara'nın ana caddelerinde bile asfaltlar cin çarpmış gibi çukurlarla doluyken, dilindeki zifti bana değil, Ankara'nın bozuk asfaltlarına dökmesini tavsiye ederim. Öyle tahmin ediyorum ki Ankara'da yaşayan sevgili vatandaşlarımızın da temennisi budur. Çünkü epeydir başkansızlar” dedi. İşte Bülent Arınç’ın açıklamasının Melih Gökçek ile ilgili olan bölümü…

1-20160802140547.jpg

Arınç, darbe girişiminin ilk saatlerinde darbeyi lanetleyici açıklamaların bazı kesimleri rahatsız ettiğini iddia etti.Arınç, Erdoğan’ın en yakınına kadar sızıp yıllarca kendilerini ‘dostça’ gizleyebilen yapının medyayı boş bırakmış olabileceğine inanmadığını belirterek özellikle Twitter’da kendini hedef gösteren yandaş gazetecilerin FETÖ sempatizanı olduğunu ima etti. İşte Bülent Arınç, tweetlerinden alıntı yaparak FETÖ/PDY’ye sempatisi olduğunu iddia etti yandaş gazeteci.

2-20160802140548.jpg3-934.jpg4-541.jpg5-301.jpg6-214.jpg7-137.jpg8-085.jpg9-061.jpg