CHP'den AK Parti'ye: ''Çıkın milletten özür dileyin''

CHP'den AK Parti'ye: ''Çıkın milletten özür dileyin''
Güncelleme:

CHP'li Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2012'de yaptığı 'Paranın itibarı milletin itibarıdır' şeklindeki paylaşımını alıntılayarak, mesajın atıldığı zamanla, şimdiki zaman arasında Türk lirasının nasıl değer kaybettiğini açıkladı ve "Çıkın milletten özür dileyin.Ve vakit kaybetmeden sandığı milletin önüne getirin" dedi.

Merkez Bankası’nın üç yöneticisinin görevden alınmasının ardından zirveye tırmanan dolar, bu sabah 9,22’nin de üzerini görerek yeni bir rekora imza attı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın 2012’de sosyal medya hesabından yaptığı ‘Para, tıpkı bayrak gibi tıpkı milli marş gibi bir ülkenin gücünü itibarını bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı milletin itibarıdır.” şeklindeki paylaşımı alıntılayarak o dönemden bu yana Türk lirasının nasıl değer kaybettiğini açıkladı.

“SANDIĞI MİLLETİN ÖNÜNE GETİRİN”

Öztrak şu ifadeleri kullandı: “Bu mesajın atıldığı gün 100 lirayla; 84 Bulgar Levası alıyorduk. Şimdi 19 Leva alabiliyoruz. Aynı gün 100 lirayla 58 Dolar alıyorduk. Şimdi 11 Dolar alabiliyoruz. Çıkın milletten özür dileyin. Ve vakit kaybetmeden sandığı milletin önüne getirin.”

“152 TL OLAN KÖPRÜNÜN GEÇİŞ ÜCRETİ 161 TL OLDU”

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da dövizdeki artışın ardandan 8 Mart 2022 tarihinde hizmete açılacağı belirtilen Çanakkale Köprüsü’ndeki geçiş ücretlerine dikkat çekerek, “15 Euro olarak açıklanan Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücreti açılmadan artmaya devam ediyor. 1 ay önce 152 TL olan köprünün geçiş ücreti kurdaki artışın ardından 161 TL oldu” ifadelerini kullandı.