CHP'li vekilden ''Sultanahmet Camii müze olmalı'' çıkışı

CHP'li vekilden ''Sultanahmet Camii müze olmalı'' çıkışı
Güncelleme:

Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken CHP'den çok konuşulacak bir açıklama geldi. CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, TBMM'de yaptığı konuşmada Sultanahmet Camii'nin de müze olması gerektiğini söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, TBMM'de yaptığı konuşmada Sultanahmet Camii'nin de müze olması gerektiğini söyledi. Kaboğlu'nun bu sözleri AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un tepkisini çekti.

"SULTANAHMET DE MÜZE OLMALI"
Kaboğlu Meclis'te yaptığı konuşmada, "Benim görüşüme göre Topkapı Sarayı da müze olarak korunmalı, Ayasofya da müze olarak korunmalı hatta Sultanahmet de müze olmalı çünkü bunlar artık bizim kendimize özgü değil, insanlığın ortak mirasıdır bunlar" ifadelerini kullandı.

"TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ"
AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Dr. Mehmet Muş, İbrahim Kaboğlu'nun ifadelerine tepki gösterdi Muş, "CHP milletvekili İbrahim Kaboğlu az önce mecliste "İktidara gelirsek Sultanahmet Camii'ni de müzeye çevireceğiz" dedi. CHP bunu söylerken iki gündür Ayasofya konusunda atıp tutan ortağı İYİ Parti kafayı yere eğip sus pus oldu! Ne oldu? Takke düştü kel göründü!" dedi.

AK PARTİLİ VEKİLDEN TEPKİ
AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel de, "CHP Milletvekili İbrahim Kabaoğlu 'Biz iktidara geldiğimizde Sultanahmet Camii'ni de müze yapacağız' dedi. Milletimizle niye böyle ters düştüklerini ve iktidara gelemediklerini bizlere bir kez daha gösterdiler. Allah'ım sen bu milleti CHP zihniyetinden ilelebet muhafaza eyle" diye konuştu.