Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altın ticareti mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum Mitingi'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altın ticareti mesajı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Abide Meydanı'nda düzenlenen Çorum mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Venezuela'ya yaptığımız ziyaretin ardından Sayın Maduro'nun yardımcısı ülkemize geldi ve burada incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı bana Çorum sanayisinden, Çorumlu kardeşlerimin başarısından sitayişle bahsetti. İnşallah altın ticaretinde de Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Milletimizle yol yürümekten daha büyük bir mutluluk tanımadım.

Çorum'a olan şükran borcumu ödemek istiyorum.

Türkiye 31 Mart günü çok önemli çok kritik bir seçim yaşayacak. Ülkemizin bekası milletin refahı için bu seçimlerden de AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak tarihi zaferle çıkmak istiyoruz.

Ülkemizin bekası milletin refahı için bu seçimlerden de AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz.

Çorum Tayyip Erdoğan’ı çok iyi bilir, iyi tanır. 40 yıldır siyasetin içindeyiz eserlerimizle verdiğimiz mücadelelerle sizlerin huzurundayız. 40 yıldır koşturup ter döküyoruz. Siyasi hayatımız boyunca hiçbir aman şehirlerimize seçim sandığını görünce hatırlayanlardan olmadık. Her fırsatta sizlerle dertleştik. Devletimizin buraya yaptığı yatırımları varsa aksaklıkları eksiklikleri bizzat yerinde denetledik.

CHP’nin başındaki zat gibi Çorum’u ve Çorumlu kardeşlerimizi ufukta seçim sandığı görünce hatırlayanlardan olmadık. 
CHP’nin başındaki zat gibi yalanla yalanla peynir gemisini yürütmeye çalışmıyoruz. Yaratılanı severiz yaradan ötürü bizim fikrimiz bu.

17 yıldır Çorum gelişsin kalkınsın Çorumlu kardeşlerim her alanda en iyi hizmeti alsın diye gayret gösteriyoruz.

Samimiyetimize gayretimize Benim Çorumlu kardeşlerim şahittir. Burası yiğidin harman olduğu yerdir, onlar bizi iyi tanır hepsinden önemlisi rakamlar şahittir.

Çorum’a bugüne kadar 15.5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Biz muhalefet gibi laf değil eser üretiyoruz.

Öğrencilerimiz açta açıkta kalmasın diye otel konforunda 5 146 kişilik yurtları burada inşa ettik.

20 bin seyirci kapasiteli Çorum Stadyumu’nun inşası devam ediyor. İnşallah yıl sonuna kadar tamamlıyoruz. Çorumspor’un bu stadın hakkını vermesini istiyoruz.

TOKİ eliyle Çorum’un konut ihtiyacını hafiflettik. Çorumlu kardeşlerimizin rahatlıkla vakit geçirebileceği Millet Bahçesini yaptık.

İhtiyaç sahiplerine şehit yakınlarımıza, gazilerimize engellilerimize toplam 1 buçuk katrilyon liralık kaynak oluşturduk. Bay Kemal “ne verdiniz” diyor. Şehitlere bir şey vermediniz diyor Ben burada resmi ağızla konuşuyorum. Biz Bay Kemal gibi afra tafra yapmıyoruz. Adamın ömrü yalanla geçmiş SSK’da genel müdür olmuş, SSK’yı batırmış… Bu böyle bir adam. Şimdi sağda solda konuşuyor. Yine yalan.

Aldığım mahkeme kararlarını biliyorsunuz değil mi. Bir buçuk milyon bir aldık, 1 milyon bir aldık bazıları da yargı yolunda, fakat parayı da kendi ödeyemiyormuş öyle diyorlar onun için onun bu paralarını ödemesi için CHP içerisinde bir komisyon oluşturup Bay Kemal’i kurtarma sandığı kurmuşlar.

Venezuela'ya yaptığımız ziyaretin ardından Sayın Maduro'nun yardımcısı ülkemize geldi ve burada incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı bana Çorum sanayisinden, Çorumlu kardeşlerimin başarısından sitayişle bahsetti. İnşallah altın ticaretinde de Çorum'u çok farklı bir noktaya taşıyacağız.

Kenevir üretimini yeniden yaygınlaştırmak için yeni bir karar aldık. Artık naylon poşet kullanmayacağız. Kenevirden bez torba üretilecek.

Bez torba bir de file rahmetli anam evde file örerdi. Az önce Kastamonu’da hanım kardeşlerimizin yapmış olduğu bez torbaları gösterdiler hayran olmamak elde değil.

Aralarında Çorum’un da bulunduğu 20 ilimizi pilot bölge olarak belirledik. Şu an Bakanlığımız gereken etütleri yapıyor. Kenevirden Türkiye’de daha nasıl istifade edilebileceği araştırılıyor.

Kenevir sanayinin kurulmasına öncelik vereceğiz. Çorum ciddi bir tecrübeye sahip. Çorum’u ana merkezlerden birisi yapacağız.

31 Mart’ta bir yol kazası yaşamamalıyız. 31 Mart’ı da başarı ile atlatmamız gerekiyor. Bu seçim ülkenin beka seçimleri olacaktır.

Çorum’daki hizmet yolculuğumuza bu sefer ‘memleket işi, gönül işi’ diyerek devam edeceğiz.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News