Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bakan'a canlı yayında fırça: ''Ya bırak şimdi...''

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tokat'taki çiftçilerle buluşmasında dikkat çeken bir diyalog yaşandı. Bakan Kirişçi konuşurken Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ya bırak şimdi..." diyerek araya girdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat’ta yeni Tokat Havalimanı başta olmak üzere yapımı tamamlanın tesislerin toplu açılış töreni sonrası Hıdırlık Sosyal Tesisleri’nde çiftçilerle bir araya geldi.

Yaklaşık 1.5 saat süren buluşmada Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

“URUGUAY’DAN HAYVAN GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Şu anda et hayvancılığında Türkiye’nin ihtiyaç konumunda olduğunu belirten Erdoğan, “kırmızı ette ihtiyacımız var. Şu anda Uruguay’dan hayvan getirmeye çalışıyoruz. Halbuki burada var. Neden Uruguay’dan alalım? Biz kendi ülkemizdeki hayvanları almak suretiyle bu işi bitirelim” dedi“ŞİMDİ KARKASI MARKASI BIRAK”

Erdoğan’ın bu konuda talimat verdiği Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, karkas et fiyatlarıyla ilgili bir açıklama yapmak isteyince Erdoğan, araya girdi.

“Şimdi karkası markası bırak” diyen Erdoğan, “Önce benim kendi vatandaşımdan, çiftçimden aldığım hayvan benim için en kârlı hayvandır” dedi.Bakan Kirişçi ise, “Bu yüzden bize vermiyorlar efendim” dedi. Erdoğan’dan bunun üzerine benim vatandaşım “havada karada verir” ifadelerini kullandı.

“UYUMADAN ÖNCE MUTLAKA BU KARIŞIMI YERİM”

Erdoğan, uyumadan önce tükettiği özel bir karşımın tarifini verdi ve öneride bulundu. Erdoğan, “Ben her akşam manda yoğurdu içine, Medine hurması, birkaç çay kaşığı kestane balı ve içine biraz yulaf ezmesi katar yer yatarım. Sizlere de tavsiye ediyorum; bunu mutlaka tüketin, bu bir şifadır” dedi.