Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Davutoğlu'ndan ''veda mı'' sorusuna ''karar vermedim'' yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başbakan Davutoğlu’nu kabul edecek.

Davutoğlu'ndan ''veda mı'' sorusuna ''karar vermedim'' yanıtı
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “devlet günü” çerçevesinde perşembe günü bir araya gelmesi beklenen Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bugün görüşecek olması kulislerde merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gece yarısı duyurulan resmi programında sürpriz olarak yorumlanan bir görüşme yer aldı. Programda, Erdoğan’ın bugün 18.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başbakan Davutoğlu’nu kabul edeceği duyuruldu. Erdoğan’ın Davutoğlu ile “devlet günü” çerçevesinde perşembe günü görüşmesi bekleniyordu ancak bugünkü programda görüşmenin yer alması kulislerde merak uyandırdı. Bugün herhangi bir programa katılması beklenmeyen Başbakan Davutoğlu’nun resmi programı ise dün gece geç saatlere kadar duyurulmadı.     

DAVUTOĞLU NE DEMİŞTİ ?

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugünkü konuşmasında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile arasındaki derin çatlağı yazan "Pelikan dosyası"nı yazanlara da çok sert çıkmış ve "Umudunu AK Parti'ye bağlayan milyonlar merak etmesin. Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam" demişti. Konuşmasında istifa sinyalleri de veren Davutoğlu, "Gerekirse makamı ayağımın altına alırım; sanal şarlatanların oyunlarına izin vermem" ifadelerini kullanmıştı.