Emniyet'ten AK Partili Mahir Ünal'a saldırı açıklaması

Emniyet'ten AK Partili Mahir Ünal'a saldırı açıklaması
Güncelleme:

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü kutlamaları için bu ile giden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a saldırı girişiminde bulunulduğu iddialarıyla ilgili açıklama geldi.

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel'in sosyal medyada paylaştığı ve "cuma namazı sonrası Ulucami'de bir çiftçi ile sohbet eden Ünal'a saldırı girişiminde bulunulduğu" şeklindeki iddianın gerçeği yansıtmadığı belirtilen Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü açıklamasında, "12.02.2021 günü bazı basın ve yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında ‘Mahir Ünal’a saldırıyı kınıyoruz’ şeklinde haber yapıldığı ve sosyal medya da destek mesajları paylaşıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu olay ile ilgili aşağıdaki açıklamaya gerek duyulmuştur" denilerek şu bilgiler verildi:

'ÜNAL'A TALEBİNİ İLETEN EMEKLİNİN OĞLU'

"Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere ilimizde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı sayın Mahir Ünal ve beraberindeki partililer ile, cuma namazını kıldığı Ulu Camii önünden tahsisli aracına bindiği esnada, DSİ’den emekli Z.T. isimli şahıs, 'Sayın vekilim size bir maruzatımı arz etmek istiyorum' şeklinde beyanda bulunmuştur.

Vatandaşın beyanı üzerine araçtan tekrar inen sayın Mahir Ünal adı geçen vatandaşın sorunlarını dinlemeye başlamıştır. Z.T. isimli şahıs, sayın Mahir Ünal’ a talebini ilettiği esnada, kalabalığın arkasında bulunan ve Z.T.’nin oğlu olan O. T. isimli şahıs; "TBMM'ni tanımıyorum, devleti tanımıyorum" şeklinde beyanlarda bulunması üzerine, görevli Koruma Polisleri tarafından müdahale edilerek bölgeden uzaklaştırılarak hakkında adli işlem yapılmak üzere gözaltına alınmıştır."

 Açıklamada O.T.'nin TCK 301. madde ile düzenlenen "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılamak" suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi ve Ünal'a bir saldırı veya saldırı girişimi olduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

AK Partili Mahir Ünal: ''Türkiye'de bir dönem bardak yoktu!''AK Partili Mahir Ünal: ''Türkiye'de bir dönem bardak yoktu!''

AK Partili Ünal'dan çiftçiye tepki çeken yanıtAK Partili Ünal'dan çiftçiye tepki çeken yanıt