Erdoğan: ''Biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz''

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yıllar önce yaptığı "biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz" açıklamasının videosunu paylaştı.

A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesaplarında, yıllar önce yaptığı bir açıklamaya ait görüntülere yer verdi.

Paylaştığı videoda Erdoğan'ın "Hazırladığınız bir kurt sofrası var. O kurt sofrasında bizleri yemek istiyorsunuz ama kusura bakmayın, biz size büyük geliriz, bizi yiyemezsiniz." ifadeleri yer alıyor.

Konuşmasında “Kurt sofrası” ifadesinin kullanılması ise Doğu Akdeniz’de başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerine mesaj olarak yorumlandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Doğu Akdeniz'de gerilimin tırmandırılmasından kaçındıklarını söyleyerek, "Ancak Türkiye belirli konularda niyetini netleştirmeli" demişti. Macron, AB'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı "daha iddialı, daha sıkı" olmasını gerektiğini belirtmişti. Fransa Cumhurbaşkanı, bölgede Yunanistan ile dayanışma içinde olduklarını kaydedip, "Sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" mesajını vermişti.