için kaldı

Erdoğan: Biz terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz

Erdoğan: Biz terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Biz CHP gibi üç-beş fazla oy almak için Pensilvanya'daki o şarlatana, Kandil'deki terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz" dedi.

Erdoğan'an açıklamalarından satır başları şöyle:

Biz partimizi burada kurduk. Buradan yola çıktık. O günden bugüne 17 yıl hep tek başımıza iktidar olduk. Şimdi önümüzde yeni bir imtihan, yeni bir seçim var. Türkiye, 31 Mart günü hayati önemde bir seçim yaşayacak. 31 Mart'ta vatanımızın geleceği adına çok kritik bir karar vereceksiniz. Dosta güven, düşmana korku salacak tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz. Ülkemize kurulmaya çalışılan tuzağı bozmamız gerekiyor.

"DAVALARDAN KAZANDIĞIMI MEHMETÇİK VAKFI'NA HİBE EDECEĞİZ"

Bizim rotamızı siz çiziyorsunuz. İstikametimizi siz belirliyorsunuz. Biz CHP gibi üç-beş fazla oy almak için Pensilvanya'daki o şarlatana, Kandil'deki terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz. Konuştuğumuz zaman CHP'nin başındaki zat gibi yalanla, iftirayla değil yatırımlarımızla projelerimizle konuşuyoruz. Bay Kemal'in en büyük özelliği nedir, yalan iftira. Onun için bütün davalarını kazanıyorum. Mehmetçik Vakfımıza onu hibe edeceğiz. Bay Kemal benim Mehmetçiğimi hep küçümsemiştir. Hiçbir zaman vatansever bir tutum göstermemiştir. Kandil'deki teröristler ona talimat veriyorlar. Yanında adı İYİ olan bir parti, Saadet olan bir particik var. Bunlar dörtlü çete Cumhur İttifakı'na karşı birleşiyor. Bunların bayrak diye bir sevgisi var mı? İstiklal marşını dahi okumayanlarla Bay Kemal sen nasıl kolkola giriyorsun.

Bizim farkımızı görmek isteyen gelsin Afyonkarahisar'a baksın. CHP Ankara'da rant kavgası verirken, biz insanımızla kucaklaşıyoruz. Karşımızda zillet, illet ittifakı var. Biz Afyon'da 1 milyar 172 milyonu aşan hizmetin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Afyon'a toplam 21,5 katrilyon yatırım yaptık. 

"BUNUN ADI SOKAK TERÖRÜNE SAHİP ÇIKMAKTIR"

Ülkemizde büyük bir siyaset mühendisliği yapılıyor. Normal şartlarda sokakta yolları dahi kesişmeyecek partiler al gülüm pazarlığa girebiliyor. Türkiye'de adı millet düşmanlığına çıkmış ne kadar kesim varsa hepsi de koro halinde zillet ittifakına alkış tutuyor. Bu ittifakın küçük ortağı İmralı'daki ortağı için yürüyüş yapmaya yeltendi. Emniyet güçleri böyle bir provokasyona müdahale etti. Polisimiz kararlı tavrından asla taviz vermedi. Bu sırada örgütün şehir kadrosundan sözde bir milletvekili bir hanım polis kardeşimin kolunu ısırarak hastanelik etti. Gereğini yapıyoruz, yapacağız. Bu saldırı karşısında ne CHP ne de ittifak ortaklarından tek bir kınama, eleştiri dahi duyulmadı. Adana Seyhan'da seçim büromuza bölücü örgütün uzantıları tarafından bir terör eylemi düzenlendi. Yine tepki gelmedi. Aynı CHP hukuki sınırlar içinde müdahale eden polisimizi 'vekkiler dövülüyor' diyerek hedef göstermekten çekinmiyor. Bunun adı ikiyüzlülüktür, bunun adı sokak terörüne sahip çıkmaktır. Kandil'deki terör baronları doğrudan Cumhur İttifakı'nı hedef göstermeye başladı. Önceki gün biri AK Parti'nin karşısında kim varsa birlikte olun diye emir veriyor. Batı'da AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz diyor. Bugün CHP milletimizi PKK ile tehdit edenlerin desteğine bel bağlamış bir zihniyetin işgali altındadır. FETÖ'nün desteğiyle seçim kazanma hesabı yapan bir ekibin tasallutu altındadır. Biz ülkemizdeki muhalefetin kalitesi adına üzüntülüyüz. Seçimleri sadece ülkemiz için değil CHP'yi esir alan gayri milli zihniyetten kurtarmanın da miladı olarak görüyoruz. 

Seçiniz...