Erdoğan CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleri için talimatı verdi

Erdoğan CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleri için talimatı verdi
Güncelleme:

CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri için yapılması planlanan düzenleme netleşti. Konunun biran önce çözülmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat verdiği belirtilirken hazırlanan düzenleme bayramdan sonra Meclis'e gelecek.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında koronavirüsle mücadelenin yanında normalleşme sonrası atılacak adımlar da gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı'nda yapılan toplantıda CHP'nin İş Bankası hisseleriyle ilgili yapılan hazırlıkların konuşulduğu belirtilirken, Erdoğan'ın bir an önce bu konuyla ilgili çözüm alınması için talimat verdiği iddia edildi.

Yeni Şafak Gazetesinde yer alan habere göre; CHP'nin İş Bankası hisselerinin hazineye aktarılması amacıyla bir düzenleme hazırlanırken AK Parti'nin Siyasi Partiler Kanunu'nda değişikliğe gideceği belirtildi.

Öte yandan İş Bankası'nın yönetiminde bulunan CHP'li üyelerin yerinde 'bağımsız üyeler' atanması planlanırken, düzenlemenin Ramazan Bayramı sonrasında Meclis'e sunulması bekleniyor.

Yeni Şafak