MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor
Memurun fazla mesai ücreti belli oldu
Niğde Belediye Başkanı istifa etti

Erdoğan: Doğum kontrolüymüş, nüfus planlamasıymış...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV'in kuruluş yıldönümünde çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Erdoğan: Doğum kontrolüymüş, nüfus planlamasıymış...
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde TÜRGEV'in 20. Kuruluş Yıldönümü ve Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada  "Zürriyetimizi artıracağız, neslimizi çoğaltacağız. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayış içinde olamaz" ifadelerini kullandı. Eğitim sisteminde yeni bir anlayış içinde olacaklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnanın, bunu başardığınız anda, başardığımız anda sizden de çok farklı bir nesil çıkacaktır. Bunu için yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ediyoruz. Kültür alanında da maalesef istediğimiz noktaya ulaşamadık" dedi.

Bugüne kadar yapılan örnek çalışmaların bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğine inandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

TÜRGEV'i 20 yıl önce bir avuç insan kendi değerlerimize uygun hizmet vermek amacıyla kurmuştu. Bugün TÜRGEV çok çok iyi noktaya geldi. Yeterli mi değil, daha da yayılacak, daha da gelişecek. 8 bin 500 öğrenciye sahip böyle bir potansiyali var. Muazzam bir yapı haline geldi. ABD'de, İngiltere'de konuk evleri açmak suretiyle bunu başardı. TÜRGEV'in kendi alanında öncü ve örnek kurumua dönüşmesini takip ediyorum, takip edeceğim.

AİLEME SALDIRILAR...

Şahsıma ve aileme yönelik saldırıların bir kısmına bu vakıf alet edilmeye çalışıldı. Paralel çetenin iftiralarının kaynağı haline döndü. 2014'te bir Ramazan iftarında, TÜRGEV yönetici arkaşalarıma 'Daha çok üretin, sizden rahatsız olanları daha da rahatsız edin' demiştim. Onlar ne kadar rahatsız olursa bilin ki gençliğimiz o kadar doğru istikamette. Siz daha çok çalıştınız, onlar daha da rahatsız oldu. O kadar rahatsız oldu ki bir kısmı yurt dışına kaçtı, bir kısmı da adalet önünde hesabını veriyor. Menzil doğru olunca yolda doğru olur. Sizler nur akan olukların temsilcilerisiniz. Allah hayırlı işlerinizde sonuna kadar yardımcınız olsun.
Fiziki olarak büyürken, sorumluluk ve veballer de büyüyor. Hizmet alan kardeşlerimin bu bilinçle hareket ettiğini biliyorum. Samimiyetle yürütülen çalışmaların aynı şekilde yürütüleceğine inanıyorum. Buradaki azim ve kararlılıktan da şüphe duymuyorum. Desteğim, teşviğim ve duam sizlerle olmaya devam edecektir.

Yaşadığımız her hadise geride dersler ve tecrübe bırakıyor. Son 3 yılda arka arkaya gelen hadiseler bizler için çok önemli dersler içeriyor. Kendi meselelerimizi kendimiz çözme mecburiyetindeyiz. İster yurt olsun, ister savunma sanayi olsun. Hepsinde de iş aynı yere geliyor. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. İdealimizdeki gençliğimi yetiştirmek istiyoruz, aileden, anne-baba eğitiminde başlayarak kendi müesseselerimizi kurup geliştirmemiz gerekiyor.
Öğrencilerin barınma, sosyal, kültürel, sportif imkanlar kuramıyorsanız kurumları cazibe merkezine dönüştüremezsiniz. Günümüzde hizmet standartları çok yükselmiş durumda. Geçmişte hangi işi, hangi sorunun çözümünü başkalarına havale ettiysek zarar gördük. 

Biz itikati noktada çok sağlam olacağız. Bizim itikatımızı, imanımızı kimse teraziye çıkaramayacak kadar sağlam duracağız. Ahlakta örnek bir gençlik inanıyorum ki TÜRGEV'in yurtlarında kalan gençler olacak. Örnek, abide bu. İbadetinde taviz vermeyen bir gençlik olacak. Muamelatta sağlam bir gençlik olacak. İnanın, bunu başardığınız anda, başardığımız anda sizden de çok farklı bir nesil çıkacaktır. Bunu için yeni dönemi okul yapmaktan ziyade, okul müfredatının içeriğine yoğunlaşma dönemi olarak ilan ediyoruz. Kültür alanında da maalesef istediğimiz noktaya ulaşamadık.

BUGÜN DAVA GİDEN GENÇLER VARSA...
Maddi ve maddevi eğitim konusunda, savrulan gençler olduğunuzu görüyoruz, biliyoruz. Bu gençlerin bir kısmını bölücü terör örgütü devşiriyor, kullanıyor, onları acı bir akıbete doğru sürüklüyor. Bugün dağlara giden gençler varsa, bu şuurdan nasibini almadıkları için. Aynı şekilde DAEŞ gibi dinimizi istismar eden terör örgütlerinin ağına düşen gençlerimiz var. Bunlar inancı olan gençler. Uyuşturucu, kumar, teknoloji bağımlısı gençler de var. Tek bir evladımızın bile zayi olmasına gönlümüz razı olmaz. 

DOĞUM KONTROLÜYMÜŞ, NÜFUS PLANLAMASIYMIŞ... 
TÜRGEV'e çok önemli görevler düşüyor. Asli amacımızı asla unutmadan vakıf anlayışının gerektirdiği mütevazılıktan taviz vermeden yolumuza devam diyoruz. Zürriyetimizi artıracağız, neslimizi çoğaltacağız. Nüfus planlamasıymış, doğum kontrolüymüş, hiçbir Müslüman aile böyle bir anlayış içinde olamaz. Rabbim, peygamberimiz ne diyorsa onu yapacağız. Bir önceki görev annelerindir.