Erdoğan oyunu kullandı: Çok seri bir şekilde bugün oylamada bitecektir

Erdoğan oyunu kullandı: Çok seri bir şekilde bugün oylamada bitecektir
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimi ikinci turu için eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul Üsküdar'da oyunu kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu Üsküdar Kısıklı'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı. Kısıklı'daki evinden oy kullanacağı okula eşi Emine Erdoğan ile birlikte gelen Erdoğan, burada vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Okul bahçesindeki vatandaşlar Erdoğan'ın okula girdiği sırada tezahüratlarda bulundu.

Erdoğan, birinci turda Saffet Çebi Ortaokulu'nda 3279 nolu sandıkta oy kullanmıştı. Bu sandıktan Cumhurbaşkanı Erdoğan 212 oy, Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu ise 132 oy almıştı. 

 Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere konuşan Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

İkinci turu da 28 mayıs’ta gerçekleştiriyoruz. Burada partiler yok 1 metro boyunda pusula yok. Sadece 2 aday söz konusu. Bu iki adaya halkımız oyunu vereceği için seri şekilde oylama bitecektir. Türk demokrasi hayatında ilk defa böyle bir oylama şahit olduğumuz vaka ve bu dünya tarihinde yüzde 90’a varan katılımla gerçekleşen yok. Demokratik mücadelesini en güzel şekilde verdi. Ülkemiz milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Katılım son ana kadar rehavete ulaşmadan gerçekleşmesini vatandaşlarımdan rica ediyorum.