Erdoğan Tacikistan'da: Yeni oldubitti gayretlerini reddediyoruz

Erdoğan Tacikistan'da: Yeni oldubitti gayretlerini reddediyoruz
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tacikistan temasları kapsamında Asya İşbirliği Zirvesi'ne katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Kudüs'te yeni oldubittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere geldiği Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de temaslarına başladı.

Asya İşbirliği Zirvesi'nde konuşan Erdoğan, "Kudüs'te yeni oldubittiler oluşturma gayretlerini reddediyoruz" dedi. Suriye'deki gelişmere ilişkin olarak da uyarılarda bulunan Erdoğan, "Bir terör örgütü eliyle diğerini yok etme politikalarının varacağı yer daha fazla kan, daha fazla işgal, daha fazla zulüm ve gözyaşıdır" diye konuştu. 

 Erdoğan, Tacikistan’da zirve katılımcısı ülke liderleriyle ikili görüşmeler de gerçekleştirecek.

RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, "TC TRK" uçağı ile TSİ 22.05'de Duşanbe Uluslararası Havalimanı'na geldi. Erdoğan’ı havalimanında Tacikistan Milli Meclis Başkanı Mehmetsaid Ubadullayev, Tacikistan Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Khusrav Neoziri, Duşanbe Belediye Birinci Başkan Yardımcısı Mahmadzaid Zuvaydzoda ve Türkiye'nin Duşanbe Büyükelçisi Ali Rifat Köksal karşıladı.

BAKANLAR DA EŞLİK EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretinde; eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eşlik ediyor.

Seçiniz...