Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Erdoğan'dan FETÖ ile ilgili bomba açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile ilgili MGK'da tavsiye kararı aldıklarını belirterek, ''Bunlar PKK neyse aynı kategoride yargılanacak'' dedi.

Erdoğan'dan FETÖ ile ilgili bomba açıklama
A+ A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grubu'nda kendisine yönelik sloganlara "Bunlar Meclis'te Cumhurbaşkanı'na milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir" diyerek tepki gösterdi. Erdoğan 'paralel yapı'yla ilgili olarak MGK'da tavsiye kararı aldıklarını belirterek "Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü” dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Terör örgütü olarak tescil edilmesini bekliyoruz" diye konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahilik Haftası kutlama programında konuştu.  Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Tüm ahilere şükranlarımı sunuyorum. Terörle mücadelede ülkemizin her şehri Kırşehirde şehitler verdi.  Biz bugüne kadar hiçbir faninin önünde eğilmedik ecdadımız nasıl mücadele verdiyse biz de öyle mücadele vereceğiz. Şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum. Bu topraklar uğruna ölmeyi göze almayı aldıkları için vatanımız olmayı sürdürüyor. Bugün Türkiye’nin engel üstüne engel çıkarmaya bizi boğmaya çalışanlara kalsa yüzyıl önce tarihe gömülmüş devlet ve millet olacaktık. Ama işte görüyorsunuz sene 2016  ve dimdik ayaktayız.  Büyük projelerimizle içinde bulunduğumuz zor şartlara rağmen demokrasimizle ayaktayız. Osmanlıya hasta adam muamelesi yapanlar defalarca hayal kırıklığına uğradılar. Osmanlı ordusunu dağıtanlar bu milletin en zor şartlarda daha silkinip kalkabileceğini düşünmüyordu.

Türkiye sadece mevcut sınırlarından ibaret değil, aynı zamanda bu millete tarihe medeniyete ait hisseden umudun adıdır umudunuz bize bağlayan kardeşlerin sadece geçmişi değil ayı zamanda geleceğiz. Büyük düşüneceğiz, küçük düşünmek bize yakışmaz.  Marmaray’ın temelini attığımızda bizimle dalga geçiyorlardı. Yıl sonunda Avrasya tünelinin açılışını yapacağız. 26. Ağustos’ta 3. Köprü’nün açılışını yapacağız. Bizim hayata geçirdiğimiz projeleri bular hayal dahi edemezler. Farkımız bu.

KÜFREDECEK KADAR ALÇALDILAR

Bunlar Meclis'te Cumhurbaşkanı'na milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir. Kalkıp meclisin şanına uymayacak şekilde cumhurbaşkanına ve iktidar partisi mensuplarına küfredecek kadar alçalanlara benartık bir şey demiyorum. Bunlar parlamentonun içinde siyasi terör estiriyorlar.

DOKUNULMAZLIKLAR

Biz dürüstlüğün savunucuyuz. Bu 168 fezleke illa suç teşkil ediyor diye bir şey yok. Ama bunların içinde bagajlarında silah taşıyanlarda var, görevi kötüye kullananlarda var. Yargı bunlarla ilgili fezlekeleri parlamentoya gönderdiler. Er yada geç bunlar yine yargılanacaktı. Ama bunun yollar yıla beklemeye gereke yok. Millet bunlara parlamentoda maaş ödenmesine tahammül edemiyoruz diyor. Bu bayrağın dışında başka bir bayrak asla kabul etmiyoruz. O paçavraların peşinde gidenler işte bedel ödüyorlar. Bu topraklar rengini nerden alıyorlar.

MGK’DA FETHULLAH GÜLEN KARARI

"Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü” dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik. Şimdi hükümetten de Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz ve bunların terör örgütü olarak tescilini de gerçekleştireceğiz. PKK, PYD, YPG neyse bunlarda aynı katagoride yargılanma sürecine girecekler. Bu millete çok çektirdiler. Bir kısmı kaçıp gidiyor, Avrupa’ya Türkiye’yi yalan yanlış şikayet edecek kadar gayri milliler.

DİYARBAKIR ZİYARETİ

Biz bu vatanda asla ayrımcılığa müsaade etmedik. Diyarbakır’a havalimanı yaptık, onlar yıktılar biz yaptık. Yarın Diyarbakır’dayız. Devasa terminal binasının açılışını yapacağız. Bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz. İlçeler boşatıldı  o boşaltılan ilçeleri de tüm alt yapısı, atık su, içme suyu kanallarıyla, doğalgaz alt yapısıyla yeniden inşa edeceğiz, yeniden TOKİ’yle binalarımızı süratla yapacağız.