Facebook canlı yayınında intihar etti
TSK, İdlib'de ilerliyor ! Helikopterle uyarı broşürleri dağıtıldı
Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0

ERDOĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ: HERKESİ SOKAĞA BEKLİYORUM

Erdoğan: Paralel yapılanmanın bir hareketidir. Bizler atılması gereken adımları atacağız.

ERDOĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ: HERKESİ SOKAĞA BEKLİYORUM
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, komuta kademesindekilerle irtibat kuramadıklarını belirterek, şu ana kadar kendisine karşı herhangi bir girişimin söz konusu olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV canlı yayınına katıldı."Komuta kademesindeki arkadaşlarımızla irtibatı kuramıyoruz" diyen Erdoğan, bütün bunlara rağmen, emniyet teşkilatı ve halkla ele ele bu işin üstesinden geleceklerini söyledi.

Demokrasiye inanan herkesi meydanlara çağıran Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ben de meydanda olacağım, Başbakanımız da meydanda olacak. Şu anda bazı yerlere işgal kuvvetleri sızmış. Atatürk Havalimanı'nda geçen gün malum DAEŞ'ciler vardı. Şimdi de benzerleri kuleyi işgal etmişler ve kuleyi işgal etmek suretiyle uçuşlara müsade etmiyorlar. Gelenleri de orada bekletiyorlar şu anda. Böyle bir durum söz konusu. Bütün bunlara karşı gereği yapılacaktır. Yargı zaten şu anda gerekli adımları atmış vaziyettedir. Emniyet teşkilatımızın içerisinde, bu millete inanan, bu ülkeyi seven arkadaşlarımız, kardeşlerimiz de gerekeni yapıyor. Ben buradan Silahlı Kuvvetlerimize de sesleniyorum, Silahlı Kuvvetlerimizin onurlu generallerine özellikle sesleniyorum: Onurlu generalleri, maalesef onur kaybına ulaşmışlara karşı onların da dik durmasını istiyorum. Bunlar gelip geçicidir ama siz kalıcısınız. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz. Bunlara haddini en kısa zamanda inşallah bildireceğiz. Herkesi, şehirlerinin meydanlarına davet ediyorum, havalimanlarına davet ediyorum. Ben de bu gece aynı şekilde onların arasında olacağım. İstanbul'dayım."

Bir soru üzerine Erdoğan, tüm siyasi parti liderlerine de bu çağrıyı yaptığını belirterek, "Demokrasiye inananlar olarak hep birlikte bu adımı atmalıyız" dedi.

"Size karşı bir girişim oldu mu?" sorusu üzerine Erdoğan, "Şu ana kadar herhangi bir şey söz konusu değil" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul veya Ankara'da meydanlarda olacağını ifade etti.

"BAŞKOMUTAN BENİM"

A Haber'e konuşan Erdoğan, "Bu ülke demokratik parlamenter sisteme inanmış bir ülkedir. Şahsım bu ülkede başkomutandır. Paralel devlet yapılanmasının başlattığı bir olay bu. Bunlar herhalde bu ülkeyi ele geçireceklerini sanıyorlar. Milleti meydanlara davet ediyorum, havalimanlarına davet ediyorum. Yargıya da buradan haber veriyorum. Yargı gereğini yapmalıdır. Milletçe el ele vereceğiz. Bu kısa bir geçiş dönemi olacak. Bunu da başarılı bir şekilde atlatacağız, endişe etmeyin.... Korsan bildirilere itibar edilmemesini istedi. Milletimiz Başbakanımızın, bakanlarımızın, bizlerin yapacağı açıklamaları dikkate alsın. En kısa zamanda ben de bu gece yada yarın milletimle beraber olacağım" dedi.

Girişimin şuan Ankara ve İstanbul ağırlıklı görüldüğünü ifade eden Erdoğan sözlerini, "Sayın Binali Yıldırım da söyledi: Ölümüne" diye bitirdi.

EFKAN ALA: TÜRKİYE'NİN ÇETEYE TESLİM EDECEK İRADESİ YOKTUR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala da NTV'de canlı yayına katıldı ve Türkiye'de hiçbir çeteye teslim edilecek bir iradenin olmadığını söyledi.