Erdoğan'dan aynı soruya 2 ayrı yanıt

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın "Merkez Bankası rezervleri" ile ilgili iddialara iki hafta içerisinde verdiği iki farklı yanıt kafa karıştırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği ve uzun süredir yanıt bulamayan “Merkez Bankası rezervindeki 128 milyar dolar nerede?” sorusu hala yanıt bulamadı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 hafta arayla yaptığı iki açıklamada soruya iki farklı yanıt verdi.

24 Şubat’taki grup toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, “Salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere, elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu’nun sürekli sorduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, partisi AK Parti’nin TBMM grup toplantısındaki konuşmasında konuya tekrar değindi. “CHP zihniyeti mensupları, yoğun tweet yarışındalar” diyen Erdoğan, “Yatıyorlar, kalkıyorlar ‘Damat da damat.’ Damat kadar taş düşsün başınıza” ifadesini kullandı. Erdoğan şunları dedi: Şurada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptığı dönemden beri Sayın Berat Bey’in attığı adımları CHP döneminde görmek mümkün mü? Tutturmuşlar şu kadar para nerede? Bu para Merkez Bankası’nda. Kaybolan bir şey yok. Kayıp varsa bunlar sizdedir… 135 milyar dolara kadar döviz rezervimiz çıktı. Şu anda da yine döviz rezervimiz kendini toparlamaya başladı.