için kaldı

Erdoğan'dan ''kabine revizyonu'' sinyali

Erdoğan'dan ''kabine revizyonu'' sinyali
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında yaptığı "Değişiklikler yapabiliriz" açıklamaları Ankara kulislerini hareketlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanlığı'nda yapılan görev değişikliğe değindi. "Değişen şartlara göre Kabine'de revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri Ankara kulislerini hareketlendirdi.

Erdoğan'ın Kabine ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"Sözlerimin hemen başında Kabinemize yeniden katılan Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ'a tekrar hoş geldiniz diyorum. Bakanlık vazifesinden affını isteyen Abdulhamit kardeşimize sükunetle yürüttüğü hizmetler için aynı şekilde teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde Kabine üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirleniyor. Değişen şartlara göre Kabine'de revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz. Milletimizin ülkeyi yönetme sorumluluğu verdiği 2002 Kasım'ından bu yana hayata geçirdiğimiz eser ve hizmetlere de katkısı olan herkese teşekkür ediyorum."