Erdoğan'dan muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı yanıtı: ''Onların derdi bizi niye gersin?''

İstanbul'da cuma namazı çıkışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayının henüz belli olmamasıyla ilgili soruya "Onların derdi bizi niye gersin" diyerek yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı altılı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili tartışmalara da değindi. Erdoğan, "Bu konu bizim derdimiz değil, onların derdi niye bizi gersin ki. Biz kararlı bir şekilde onlar da kararsız bir şekilde yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki esir takasına ilişkin konuştu. Erdoğan, ''200 isim bizim kontrolümüzde, bir tanesi de özellikle Putin'in üzerinde durduğu bir isimdi'' dedi. 

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

''Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak attığımız adımda Tahıl Koridoru, meselesi ardından da esir takası ile ilgili süreçler devam ediyor. 

Tahıl Koridoru'ndan 4 milyon tonu aşan gidişler oldu. Hala da devam ediyor.

''FAKİR VE AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERE GÜBRE ULAŞMALI''

Burada bizim şu andaki önemli adımlarımızdan birisi Rusya tarafından gelecek olan tahıllar. Şu an gelenler Ukrayna tarafından. Bunu da başlattığımız anda özellikle fakir ülkelere gübre naklini yapmamız onları da ciddi anlamda rahatlatacaktır.  

RUSYA VE UKRAYNA ARASINDA ESİR TAKASI

Esir takasında 200 ismin üzerinde durmuştuk. Bunlar bizim misafirimiz ve kontrolümüzde. Bir tanesi de özellikle Putin'in üzerinde durduğu bir isimdi.  Bu ismi de biz Rusya'ya gönderdik.

İSTANBUL'DA EKONOMİ TOPLANTISI

Bu sadece bir Mir kart olayı değil. Bunun alternatifi olarak elimizde neler var, bunların üzerinde duracağız.

6'LI MASANIN ADAYI TARTIŞMASI

Bu konu bizim derdimiz değil, onların derdi niye bizi gersin ki. Biz kararlı bir şekilde onlar da kararsız bir şekilde yolumuza devam ediyoruz''