Erdoğan'dan YSK'nın kararı için ilk açıklama; TÜSİAD'a gözdağı !

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan partisinin bugünkü TBMM Grup Toplantısı'nda YSK'nın kararının doğru olduğunu söylerken iş dünyasına da "bizim de size bakışımız değişecek" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu..

Erdoğan YSK'nın iptal kararı verdiği İstanbul yerel seçimleri ile ilgili olarak " AK Parti'ye oy veren yaklaşık 15 bin seçmenin iradesi alenen gasbedilmiştir." dedi.

Erdoğan ayrıca bugün bir açıklama yapan TÜSİAD'ın temsilcilerine de isim vermeden yanıt verdi. Erdoğan "Bazı işadamları grupları baktık ki garip garip açıklamalar yapıyorlar. Herkes işini yapacak. İşadamı mı mısın? Sen işini yap sana düşeni sandığında git kullan. Bizim de size bakışımız değişecektir ona göre." dedi.

YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanması kararının ardından Twitter'dan açıklama yapan TÜSİAD, şu ifadeleri kullanmıştı:

"31 Mart yerel seçim sonuçları açıklanmadan evvel vurgulamış olduğumuz gibi, kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanmamız gereken bu dönemde, seçim ortamına geri dönmek kaygı vericidir."

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Sulh dini olan İslamın her türlü kötülüğü yasakladığı, iyiliği, yardımlaşmayı teşvik etttiği ramazan ayını hakkıyla değerlendirebilirsek ne mutlu bizlere. Yakın akrabalarımızdan arkadaşlarımızdan başlayarak küskün dargın kırgın olduğumuz tek bir kişi varsa ramazanı gerçek anlamda idrak edemedik demektir. Müslüman kanı döken İsrail gibi Esed rejimi gibi katil yapılara kalbimizle buz edemiyorsak ramazanımız boşa geçiyor demektir.

Rabbim Türkiye ortak paydası altında hep birlikte toplanmayı nasip etsin diyorum, Suriye'de ülkemize kurulan tuzakları hala göremeyen gözlerin önündeki perdeyi kaldırsın diyorum. Rabbimiz bize defalarca zorluklarla beraber kolaylıkların da olduğunu müjdeliyor. Kutlu dava yolunda bizimle birlikte olan her bir kardeşimize şükranlarımı sunuyorum.

YEREL SEÇİMLER

Türkiye önemli bir seçimi daha geride bıraktı. 50 günlük resmi seçim kampanyamız boyunca Sivas'tan başlayıp Uşak'ta sona eren 59 il mitingi yaptık. Emeğimizin karşılığını da aldık. Toplam oylarda yüzde 51,4 belediye başkanlığı sayısına göre de yüzde 54,2 düzeyinde başarı kazandık. Milletimiz bize 1389 belediyenin 758'inin sorumluluğunu vermiştir.'

"15 BİN SEÇMENİN İRADESİ GASBEDİLDİ"

Bu seçimi önce yaklaşık 25-25 bin arasında bir farkla AK Parti'nin kaybettiği ilan edildi. Biz milli iradeye teslimiyetimiz sebebiyle bu durumu saygıyla karşılamaya hazırdık. İlerleyen saatlerde ve günlerde arkadaşlarımızın yaptığı sandık sonuç tutanaklarıyla geçersiz oylarla itirazlar netleştikçe karşımıza bambaşka bir manzara çıktı. AK Parti'ye oy veren yaklaşık 15 bin seçmenin iradesi alenen gasbedilmiştir. Hatalar yanlışlar diğer partilerde aynı oranlarda yapılmamış sadece AK Parti'nin oylarında belirgin farklılık ortaya çıkmıştır.

"ORANİZE BİR YOLSUZLUK VARDI"

Aradaki fark neredeyse yarı yarıya azalmamış olsaydı mesele buralara kadar zaten gelmezdi. Hukuksuzluğu bir irade gasbını görmezden gelemeyiz. Bu yapılanların hesabını milli irade hırsızlarından sormazsak milletimiz bizden hesap sorar. Sadece iptal oylarının sayımıyla böylesine büyük bir oy sayısının ortaya çıkması dahi içimize kurt düşürmeye yetmiştir. İstanbul'daki 62 bin sandık görevlisinden 21 bine yakınının kamu görevlileri arasından değil de banka ve özel okul çalışanları arasından seçilmiş olması şüphelerimizi daha da artırdı. İstanbul seçimlerinde organize bir yolsuzluk, tam kanunsuzluk ve usulsüzlük hali olduğuna samimi olarak inanıyoruz. AK Parti'nin sandıktan çıkan sonucu kabullenmemek gibi bir derdi asla yoktur olamaz. Biz sadece gasbedilen haklarımızı düzeltmenin peşindeyiz.

"YSK TERSİNE KARAR VERSEYDİ UYACAKTIK"

YSK hem bizim hem diğer partilerin temsilcilerini dinlemiş ve kararını ortaya koymuştur. İBB Başkanlığı seçimleri 23 Haziran 2019 Pazar günü yenilenecektir. Kararın ülkemize ve İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyoruz. YSK tam tersi yönde karar vermiş olsaydı biz yine buna uyacaktık.

İŞ DÜNYASINA SERT MESAJLAR

Bazı işadamları grupları baktık ki garip garip açıklamalar yapıyorlar. Bundan sonra da tabii ki bizden bu tavırlarınızla ülkemizin geleceğine yönelik bir normalleşmeyi konuştuğumuz dönemde sizler burada seçim hukukunun işletildiği bir yerde böyle bir açıkmayı yaparsanız bunlar normalleşmeyi getirmez anormalleşmeyi getirir. Yanlış yapıyorsunuz önce herkes haddini bilecek. Herkes işini yapacak. İşadamı mı mısın? Sen işini yap sana düşeni sandığında git kullan. Bizim de size bakışımız değişecektir ona göre.''

TÜSİAD'dan İstanbul'da seçimin yenilenmesi kararına tepkiTÜSİAD'dan İstanbul'da seçimin yenilenmesi kararına tepki

EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

Karanlık odaklara bekledikleri fırsatı asla vermeyeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi ekonomimize hep birlikte sıkı sıkıya sahip çıkacağız. Ülkemizi adım adım hedeflerine yaklaştıracağız. İş adamlarımız çok çalışacak, ülkemizi büyütecekler. Üretim kıpırdıyor, ihracatımız artmaya devam ediyor. Turizmde rekorlar kırıyoruz.

TEŞKİLATA UYARI

Hala millete tepeden bakan, milletle arasına duvar ören varsa başını ellerinin arasına alsın, derin derin muhasebe yapsın. Bu arkadaşlarımız kendileri yapmazsa, biz onlar için gereğini yapacağız. AK Parti hareketi her şeyden önce insan kazanma hareketidir. 10.5 milyon üye ile Türkiye'nin en geniş tabanlı partisi haline geldik. 
 
 

Seçiniz...