Eski bakan Ertuğrul Günay'dan ''emekli amiral'' çıkışı

Eski bakan Ertuğrul Günay'dan ''emekli amiral'' çıkışı
Güncelleme:

104 emekli amiralin Montrö bildirisiyle ilgili soruşturmada gözaltına alınan 14 ismin serbest bırakılmasına AK Partili eski bakan Ertuğrul Günay'dan dikkat çeken bir yorum geldi.

Geçtiğimiz hafta, 104 emekli amiral tarafından bir gece yarısı Montrö bildirisi olarak anılan metin yayınlandı. Bildiri başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere çok sayıda siyasi isimden, darbe iması içerdiği sebebiyle tepki gördü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise harekete geçip bildiriyle ilgili soruşturma başlattı.

GÖZALTINA ALINANLARIN HEPSİ SERBEST BIRAKILDI
Bildirinin hazırlanmasında önemli rol alan 14 amiral gözaltına alındı. Dün gece ise hepsi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Savcılığın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdiği şüpheliler Alaettin Sevim, Atilla Kezek, Atilla Kıyat, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Mustafa Özbey, Ramazan Cem Gürdeniz, Turgay Erdağ, Türker Ertürk, Ali Sadi Ünsal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Engin Baykal ve Nadir Hakan Eraydın hakkında da hakimlikçe yurt dışına ve il dışına çıkış yasağı adli kontrol şartı uygulandı.

"BİR BARDAK SUDA KOPARILAN FIRTINA"
60 ve 61. hükümetlerde Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapan Ertuğrul Günay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Montrö bildirisi ve sonrasında yaşananları "Bir bardak suda koparılan fırtına" sözleriyle yorumladı.