için kaldı

Esnafa destek paketi önergesi AK Parti ve MHP tarafından reddedildi!

Esnafa destek paketi önergesi AK Parti ve MHP tarafından reddedildi!
Güncelleme:

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur tarafından esnafa destek ödemesi verilmesi amacıyla TBMM'ye sunulan esnafa destek paketi önergesi AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

İYİ Parti'nin kısıtlamalar nedeniyle ekonomik anlamda zorlanan esnafa destek ödemesi verilmesi ve sabit ödemelerin yeniden düzenlenmesi amacıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan önerge, AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

Önergede, kısa, orta ve uzun vadede esnaflara sunulacak desteklerin belirlenmesi, vergilerin ve sabit giderlerin yeniden düzenlenmesi, işletmelerin canlandırılması için çözümler geliştirilmesi amacıyla meclis araştırması açılması istendi.

Önergede, “Ülkemizin her bir köşesinde esnaflarımızın sorunlara aydan aya büyümektedir. Üstelik esnaflara, soruna çözüm olabilecek herhangi bir hükümet politikası sunulmadığı için gittikçe daha umutsuz ve çaresiz hale gelmektedir. Esnaflanmız için kaynak ayrılmaması durumu, salgınla mücadelede tam kapanma gibi stratejilerin benimsenmesini olanaksız kılmakta ve esnaflarımızın çektiği ekonomik sıkıntıları daha uzun bir zamana yaymaktadır” ifadelerine yer verildi.

AK PARTİ VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Ekonomik zorluk çeken esnafa destek ödemesi verilmesi ve sabit ödemelerin yeniden düzenlenmesi amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan önerge, AK Parti ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

İŞTE O ÖNERGE:

 

 

Kaynak: Konu: Esnafa destek paketi önergesi! AK Parti ve MHP tarafından reddedildi