Fiyat denetimi yapan AK Partili başkana, pazarcıdan fatura yanıtı

Fiyat denetimi yapan AK Partili başkana, pazarcıdan fatura yanıtı

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, semt pazarında denetim yaparken bir esnaf, "Biz ürünü halden 3,5 liraya alıyoruz ancak bize 1 liradan fatura kesiliyor" ifadeleriyle hallerdeki denetimsizlikten şikayet etti.

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, semt pazarına giderek tezgahlarda fiyat denetimi yaptı, vatandaşlarla ve pazarcı esnafıyla görüştü. Fatura ve etiketleri inceleyen Başkan Gül, "Sattığınız ürünün faturasını bulundurmak zorundasınız. 'Arabada kaldı, iş yerinde kaldı' gibi bahaneler üretmeyin. Sattığınız ürünü kaç liradan aldığınızı bilmek vatandaşın hakkı. 1 liradan alıp 4 liradan satamazsınız. Gereği neyse ben de yaparım" dedi.

Esnaf şikayetçi: 3,5 liraya aldığımız ürüne 1 lira fatura kesiliyor

Pazarcının, "Biz ürünü halden 3,5 liraya alıyoruz ancak bize 1 liradan fatura kesiliyor" sözleri üzerine Başkan Gül, "3,5 liraya aldığınız bir ürüne 1 lira fatura kesiliyorsa burada bir yanlışlık var. Siz bunu bile bile kabul ediyorsanız, siz de suç işliyorsunuz. Ödediğiniz kadar fatura almak zorundasınız. Size düşük fatura kesen esnaftan da hesap soracağız" dedi. 

 

DHA