Gelecek Partili Özdağ: ''Yüzde 20 kararsız var''

Gelecek Partili Özdağ: ''Yüzde 20 kararsız var''
Güncelleme:

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, kasım ayında veya 2021’in nisan ayında baskın seçim olacağını öne sürdü. Özdağ, “Cumhur İttifakının oyu yüzde 35. Yüzde 20 civarında kararsız var. Cumhurbaşkanlığını kazanmaları ihtimali sıfır” ifadesini kullandı.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’e konuşan Özdağ, “Baskın seçim, erken seçim değil. Bunlar baskın seçim yapmak istiyorlar. Koronavirüsü pozitif algıya çevirerek bunlar zaten bir virüs yönetimi yapmıyorlar, bir salgın yönetimi yapmıyorlar- bir algı yönetimi yapmak istiyorlar. İsveç’ten bir şahsın getirilmiş olması, çeşitli tıbbi malzemelerin maske gibi kıyafet gibi, sözüm ona şu şu ülkelere göndermiş olmayı büyük bir maharet zannediyorlar ve bu algılarla milletin gözünü boyayacaklarını zannediyorlar. Ama yanılıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Millet çok ciddi bir şekilde sıkıntılı” diyen Özdağ, açıklamasında şunları söyledi:

“Bu algıyla bir baskın seçim yapmak istiyorlar. Niye baskın seçim yapmak istiyorlar? Aynen 15 Temmuz’da olduğu gibi, 6 ay sonra referandumu getirdiler. O zaman cumhurbaşkanlığına geçtiler, tek adamlığa geçtiler. Şimdi de aynı şekilde bu algıyı yöneterek televizyonlar, basın-yayın organları vasıtasıyla çeşitli kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarıyla bunları yaparak bir baskın seçim yapmak istiyorlar. Niçin baskın seçim, şundan dolayı; her geçen gün kan kaybediyorlar. Her geçen gün de büyüyen bir parti var, Gelecek Partisi. 50 tane ili kurmuş. 110 tane ilçeyi kurmuş. Bu kuruluşlar, bunları rahatsız ediyor. Seçim geciktikçe Gelecek Parti daha da büyüyecek, Gelecek Partisi bunlardan çok daha fazla oy alacak.”

‘CUMHURBAŞKANLIĞINI KAZANMALARI İHTİMALİ SIFIR’

“Artık Cumhurbaşkanlığını kazanamazlar” şeklinde konuşan Özdağ, “Bunu kendileri de biliyorlar, ister seçim bir yıl sonra yapılsın, ister baskın seçim yapılsın, ister normal seçim yapsınlar; Cumhurbaşkanlığını kazanmaları ihtimali sıfırdır. Yüzde 1 bile değildir. Ama parlamentoya en az 200’ün üzerinde milletvekiliyle gelmeyi istiyor Cumhur İttifakı ve bununla en azından geçmişin hesabını sordurmak istemiyorlar” ifadelerini kullandı.

‘CUMHUR İTTİFAKININ OYU YÜZDE 35’LERE DÜŞTÜ’

Bu Kasım ayında bile seçim yapılabileceğini iddia eden Özdağ, “2020’nin Kasım ayında da yapabilirler, en kötü ihtimalle 2021 Nisan’ın sonunda yapabilirler” açıklamasında bulundu.

“Şu an Cumhur İttifakının oyu yüzde 35 civarında” diyen Özdağ, “Müthiş bir oy kaybı içerisindeler. Esnaf kızıyor. İşçi kızıyor, çiftçi kızıyor, sanayici kızıyor, işsiz kalan bütün serbest meslek erbabı kızıyor, tencere kaynatamayan kadınlar kızıyor. Yüzde 35’lere düşmüş vaziyetteler” dedi.

‘YÜZDE 20 KARARSIZ VAR’

Gelecek Partisinin oy oranının şu an yüzde 5 ile 8 arasında olduğunu öne süren Özdağ, “Bizim oylarımız artırıyor. Tanınma oranımız artıyor. Yüzde 20 civarında kararsız var. Kararsızlar da ‘iktidara oy vermeyecekler’ demektir. Kararsızlar mevcut yapıdan iktidardan rahatsız olanlar. Yüzde 10 civarında oy kullanmayan var, sandığa gitmiyorlar” ifadelerini kullandı.