Gelecek Partili Selçuk Özdağ: AK Parti bize biraz fazla vekil verirse biz üç grup kurarız

Gelecek Partili Selçuk Özdağ: AK Parti bize biraz fazla vekil verirse biz üç grup kurarız
Güncelleme:

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, TBMM'de grup kurma görüşmeleri hakkında bilgi verdi.

Gelecek Partisi Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, TBMM'de grup kurmak istediklerini söyledi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Selçuk Özdağ, Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilen tutuklu Can Atalay'ın tahliye edilmesini istedi.

Atalay'ın cezaevinden çıkarılması için Meclis Başkanlığının devreye girmesi gerektiğini dile getiren Özdağ, "Can Atalay'ın TBMM'de olması gerekir, milletvekilliği kendisine verilmeli" diye konuştu.

'GRUP KURMAK İKTİDARIN YANLIŞLARINI DAHA RAHAT DUYURMA İMKANI TANIYOR'
Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA Partisi'nin Meclis'te grup kurma çalışmalarına değinen Özdağ, "TBMM'de şu anda beş parti grubu var. Altıncı grubu biz kurmak istiyoruz. Çünkü grup kurmak, milletimize iktidarın yaptığı yanlışları Meclis'te daha rahat duyurabileceğimiz imkanları tanıyor" ifadelerini kullandı.

TBMM'de siyasi parti grubu kurma çalışmalarının sürdüğünü, Meclis ara vermeden bu çalışmaları tamamlamak istediklerini aktaran Özdağ, "Genel başkanlar, komisyonlarımız çalışıyorlar. Demokrat Parti de dahil 38 milletvekili var. Aksi takdirde 38 milletvekili Meclis'te çok nadir basın toplantısı yapacaklar veya bir dakikalık konuşmalar dışında televizyonlar kendilerine mikrofon uzatırlarsa orada ara sıra konuşmuş olacaklar" değerlendirmelerinde bulundu.

Grup kurarak Türkiye'nin problemlerine ilişkin çözüm önerilerini takdim etmek istediklerini belirten Özdağ, "Bu grup hangi partinin çatısı altında birleşecek?" sorusuna, "Demokrasilerde çare tükenmez. Çeşitli alternatifler masada. O alternatifler netleşmeden bir şey söylemeyi doğru bulmam. Çünkü doğmamış çocuğa elbise biçmek doğru değil. Fark etmez, isimler üzerinde takılmaya gerek yok" yanıtını verdi.

"İki grup kurma ihtimali nedir?" sorusu üzerine Özdağ, "Adalet ve Kalkınma Partisi bize biraz fazla milletvekili verirse biz oradan üç grup kurarız. Nasıl olsa fazla milletvekilleri var. Onları en azından denetleyen bir grup oluşsun. Şu an ikisi de masada; iki grup da olabilir, tek grup da. Bunlar üzerinde çalışıyoruz. Temennimiz odur ki güçlü bir grupla çıkalım" dedi.