Hükümetin ucuz sebze meyve hamlesinin ardından fiyatlar düştü

Belediyelerin ucuz sebze meyve satışına başlayacağının açıklanmasının ardından 15 liraya satılan patlıcanın fiyatı 5 liraya düştü.

Hükümetin ucuz sebze meyve hamlesinin ardından fiyatlar düştü
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Albayrak, enflasyon rakamlarının da açıklanmasının ardından sebze ve meyve fiyatlarındaki fırsatçılığa dikkat çekmiş, gereken adımların atılacağını duyurmuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak , Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Çalıştayı'nda "Fırsatçılıkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz." diyerek belediyelerin önümüzdeki hafta sebze-meyve satışına başlayacaklarını ifade etmişti.

FİYATLAR YARI YARIYA DÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Albayrak'ın gerekli adımların atılacağını duyurmasının ardından pazarda fiyatlar ciddi şekilde düştü. Aniden düşen sebze-meyve fiyatları, daha önce yapılan fırsatçılığın da itirafı olmuş oldu.

PATLICAN 15 LİRADAN 5 LİRAYA DÜŞTÜ

Kara kışı ve Antalya'da yaşanan hortumu bahane ederen patlıcanın fiyatını 15 liraya çıkaran fırsatçılar, Erdoğan'ın "Pazardaki bu fiyatlara ayar çekme kararı aldık. Gerekirse bu adımları atacağız. Vatandaşımıza sağlıklı ucuz ürün vermeye çalışacağız. Belediyelerde ekmek uygulamasına benzer çalışmayı sebze-meyvede de yapabiliriz" açıklamasının ardından fiyatı 5 liraya kadar indirme kararı aldı.

Bakan Albayrak'tan ucuz sebze-meyve açıklamasıBakan Albayrak'tan ucuz sebze-meyve açıklaması

Ucuz meyve sebzeler böyle satılacak ! Detaylar belli oldu...Ucuz meyve sebzeler böyle satılacak ! Detaylar belli oldu...

Bakan açıkladı ! Belediyeler sebze meyve satışına başlıyorBakan açıkladı ! Belediyeler sebze meyve satışına başlıyor