İçişleri Bakanı Soylu helallik istedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı toplantıda adeta bir veda konuşması yaparak helallik istedi.

İçişleri Bakanı Soylu helallik istedi
A+ A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu sözleri "İstifa mı edecek?" yorumlarına neden oldu. Soylu, AK Parti Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde veda konuşması yaparak gençlerden helallik istedi ve “Buradan gideriz belki bir daha gelişimiz olmaz. AK Parti’ye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetinden beri yaptığım bütün çalışmalarda bu davaya olan anlayışımdan bir nebze olsun ödün vermedik” dedi.

Dün Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Trabzon Şubesi’nde düzenlenen kahvaltıya katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ardından AK Parti Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Soylu, helallik isteyerek adeta bir veda konuşması yaptı.

VEDA GİBİ SÖZLER

Bakan Soylu, “Beni hatırlayacağınız zaman bu dergaha eğri odun yanlış odun taşımaz diye, hatırlayın. Biz ahlaklı adamlarız. Siyasetin de ne olduğunu iyi bilen kardeşlerinizden biriyim. Çocukluğumuzdan beri bu işin içindeyiz. 21. yy’da bu dava sadece Türkiye’ye hizmet etmiyor. Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Buradan gideriz belki bir daha gelişimiz olmaz. Ama şunu net ve açık şekilde söylüyorum; AK Parti’ye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetinden beri yaptığım bütün çalışmalarda bu davaya olan anlayışımdan bir nebze olsun ödün vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Sevgili gençler hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmayın. Lideriniz gösterdiği istikametten hiçbir zaman ayrılmayın. Bunları belki size son kez söylüyorum. Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa da geri çekilmekten hiç bir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmekte bir erdemdi. Geri adım atmakta bir erdemdir. Sadece bende şunu hatırlayın. Trabzon’u çok seviyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın neferiyim. Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. Sadece bende şunu hatırlayın. Trabzon bana hayatımın en önemli ve şerefli görevini verdi. En önemli görev Trabzon Milletvekililği’dir. En çok özlediğim kızımdır. Allah inşallah en kısa zamanda onlarla beraber olmayı nasip eder. Hakkınızı helal etmenizi diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

ALTINCI İÇİŞLERİ BAKANI


2002 yılından bu yana AK Parti iktidarı tarafından kurulan 8 hükümet içerisinde en sık değiştirilen bakanlıkların başında İçişleri Bakanlığı geliyor. İçişleri Bakanlığı görevinde seçim dönemlerinde ve 7 Haziran döneminde kurulan geçici seçim hükümetinde yer alan tarafsız bakanlar (Osman Güneş, Sebahattin Öztürk ve Selami Altınok) dışında bugüne kadar 6 bakan görev yaptı.

Abdülkadir Aksu- (18 Kasım 2002 - 8 Mayıs 2007)

Beşir Atalay- (29 Ağustos 2007 - 8 Mart 2011)

İdris Naim Şahin - (6 Temmuz 2011 - 24 Ocak 2013)

Muammer Güler - (24 Ocak 2013 - 25 Aralık 2013)

Efkan Ala - (25 Aralık 2013 - 31 Ağustos 2016)

Süleyman Soylu - (31 Ağustos 2016 - Görevde)