İstanbul, Ankara derken şimdi de Antalya ! T.C. tabelası eklendi

İstanbul, Ankara derken şimdi de Antalya ! T.C. tabelası eklendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin girişinde bulunan tabelaya Türkiye Cumhuriyeti ifadesi eklendi. AK Parti'den CHP'ye geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi tabelasını değiştirdi.

Antalya’da 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den CHP’ye geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi tabelasını değiştirdi.

Önceki tabelada Türkiye Cumhuriyeti ibaresi bulunmuyordu. Daha önce Türkiye Cumhuriyeti yazmayan tabelaya yapılan ekleme vatandaşlardan alkış aldı.

BAŞKAN BÖCEK’TEN ‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ TANITIMI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘Türkiye Cumhuriyeti' ibaresinin takılmasından büyük bir onur ve gurur duyduğunu belirterek, ‘ Özellikle 19 Mayıs'tan bir gün önce takılmasını istedik. Daha anlam kazandı. Çünkü yarın Kurtuluş destanımızın 100. Yılı. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün her zaman izinde olacağız. Cumhuriyetimizi Atatürk kurdu onu yaşatacak olan bizler ve gelecek nesillerimizdir. Atatürk'ün de dediği gibi ‘Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehri' Atatürk sevgisiyle büyümüş ve onun ilkeleri ile yaşamış biri olarak her zaman Antalyalı hemşerilerimin emrinde ve hizmetinde olacağım” dedi.

Etiketler antalya tabela tc